Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 05 grudnia 2023 napisz DONOS@

Kurpiowskie pejzaże na nowy sezon Galerii N

Wystawa fotografii Agnieszki Zielewicz zatytułowana „Szept” zainaugurowała nowy sezon 2015/2016 w Galerii N Klubu Wojskowego w Łomży. – Cieszę się bardzo, że możemy rozpocząć następny sezon wystawienniczy w Galerii N – mówi kierownik klubu Ryszard Matuszewski. – Jest ona prowadzona wspólnie przez dwie instytucje: Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży i Klub Wojskowy Warsztatów Technicznych w Łomży. Możemy spodziewać się co miesiąc nowej wystawy, w ramach wernisażu będzie też koncert – do końca tego roku mamy już umówione występy Filharmonii Narodowej. A inauguracja to początek, zaczyn tego sezonu i ten zaczyn stworzyła nam pani Agnieszka Zielewicz!

Agnieszka Zielewicz fotografuje od kilkunastu lat, a jej ulubionym tematem jest przyroda regionu, ze szczególnym uwzględnieniem okolic Narwi i Szkwy.
– Pokazuję Kurpie jako miejsce inspirujące, malownicze, dostępne jeszcze w takiej nienaruszonej formie i nieskażone cywilizacją – mówiła Agnieszka Zielewicz przy okazji poprzedniej wystawy „Przestrzeń nienaruszona” w ubiegłym roku. – Od kilku lat, odkąd zaczęłam tam jeździć systematycznie, zaczęłam postrzegać to miejsce w sposób wyjątkowy i dlatego chciałam pokazać na zdjęciach jego magię!
Obowiązki uniemożliwiły jej udział w otwarciu wystawy „Szept”, na którą przygotowała zestaw najnowszych fotografii – urokliwych pejzaży, wykonanych w różnych porach dnia i roku, głównie w miejscach, w których czas zatrzymał się wiele lat temu i są wciąż nietknięte ręką człowieka. Na otwarciu wystawy zaprezentowano też multimedialny pokaz zdjęć, opatrzonych muzyką ludową w nowoczesnej aranżacji  łomżyńskiego duetu Funkasanki, Anny Kaptór i Przemysława Starachowskiego. Nie był to koniec muzycznych wrażeń, bowiem już po chwili przerwy wystąpili artyści Filharmonii Narodowej w Warszawie: znany już łomżyńskiej publiczności z koncertu z Filharmonią Kameralną gitarzysta Adam Woch, wiolonczelista Adam Misiak i akordeonista Jacek Małachowski, prezentujący w tak oryginalnym zestawieniu arcydzieła muzyki klasycznej.

Ryszard Matuszewski i dyrektor Regionalnego Ośrodka Kultury Jarosław Cholewicki wręczyli też nagrody Katarzynie Mazur, wyróżnionej w konkursie plastycznym Festiwalu Twórczości Dziecięcej Wojska Polskiego Kołobrzeg 2015 oraz jej opiekunce Annie Bureś.
W kolejnych miesiącach w Galerii N zaplanowano wystawy: malarza Piotra Musiała z Zielonej Góry, zbiorową malarzy z Ciechanowca, ikon Anny Filipkowskiej-Wybranowskiej oraz malarstwa lekarza weterynarii Mariana Czerskiego.
– Galeria N to miejsce otwarte dla wszystkich – podkreśla Ryszard Matuszewski. – Dlaczego jeśli ktoś potrafi rysować, malować, fotografować, ma zbiór swoich prac, które chce pokazać publicznie – zapraszamy. Jesteśmy przecież po to, by to umożliwić, pomożemy, zorganizujemy, ale pierwszy krok musi należeć do twórcy.

Wojciech Chamryk
Zdjęcia: Elżbieta Piasecka-Chamryk


 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę