Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 01 czerwca 2023 napisz DONOS@

Procent dla zwierzaków

Ponad 37 tysięcy złotych z odpisu 1% podatku dochodowego za rok 2014 otrzymało Łomżyńskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami. Pieniądze wpłacane przez miłośników zwierząt z całego kraju przeznaczane są na bieżące remonty i nowe inwestycje w prowadzonym przez Towarzystwo schronisku dla bezdomnych psów „Arka”. – Dziękujemy za każdą złotówkę! – mówi Bożena Jarząbek, kierownik schroniska „Arka”. – Taka kwota, to dla nas ogromny zastrzyk finansowy, dzięki któremu mamy znacznie więcej środków na remonty czy nowe boksy, dzięki którym nasze psiaki w odpowiednich warunkach czekają na kogoś, kto je przygarnie!

37.225 zł z 1% za rok 2014 to kwota porównywalna z sumami (39-40 tysięcy), które wpływały na konto Łomżyńskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w latach wcześniejszych.
– Pieniądze te pozwoliły nam wykonać sporo bieżących remontów, zakupić panele ogrodzeniowe do wybiegów i wybudować mroźnię do przechowywania w odpowiedniej temperaturze większych ilości pożywienia dla psów – wylicza Bożena Jarząbek, dodając, że przy 170-180 podopiecznych w schronisku ciągle jest coś do zrobienia.
Liczba psów w schronisku nie ulega bowiem znaczącemu zmniejszeniu. Pomimo 15-20 adopcji miesięcznie wciąż pojawiają się nowe, w tym szczenięta. Często trafiają też do niego chore, okaleczone bądź bardzo osłabione zwierzęta, stąd konieczność zapewnienia im właściwej opieki w gabinecie lekarskim i izolatkach na okres rekonwalescencji.
– Liczymy na to, że każdy z naszych podopiecznych znajdzie nowy dom, ale nie zawsze jest to możliwe – mówi Bożena Jarząbek. – Trafiają przecież do nas nie tylko szczeniaki czy młode, często rasowe psy, ale też zwierzęta starsze. Liczba adopcji, w tym często spoza Łomży i naszego regionu, utwierdza mnie jednak w przekonaniu, że coraz więcej ludzi zdaje sobie sprawę z tego, że w schronisku znajdą bardzo wiernego i niesamowicie przywiązanego przyjaciela!

Schronisko dla bezdomnych psów „Arka” mieści się przy ul. Wojska Polskiego 136 w Łomży.
Jest czynne w godzinach: od poniedziałku do piątku 9-15, sobota 10-12, niedziela 11-13.
Tel. kontaktowy: 660-464-642
Strona internetowa schroniska: schronisko.4lomza.pl

Wojciech Chamryk
Zdjęcia: Elżbieta Piasecka-Chamryk 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę