Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 03 grudnia 2023 napisz DONOS@

Czas na „600-lecie Łomży”

Główne zdjęcie
Łomża wieczorem

Łomża rozpoczyna przygotowania do 600-setnej rocznicy nadania jej praw miejskich. Uczynił to książę Janusz I Mazowiecki 15 czerwca 1418 roku. Łomża przejęła od Nowogrodu funkcje sądowo-administracyjne i zarząd dóbr książęcych, a dzięki życzliwości księcia ówcześni łomżanie mogli wybudować łaźnię, postrzygalnie i wagę, ale przede wszystkim od tego momentu nie musieli już płacić ceł w granicach Księstwa Mazowieckiego, co miało kolosalne znaczenie dla rozwoju handlu. „Odpowiednie upamiętnienie tego niezwykłego wydarzenia wymaga, abyśmy już teraz rozpoczęli przygotowania do tych obchodów – uważa prezydent Mariusz Chrzanowski, który zaprasza wszystkich chętnych do wzięcia udziału w pracach zespołu, który zajmie się przygotowaniem obchodów.

Oto prezydenckie zaproszenie:

Szanowni Państwo,
Za niecałe trzy lata będziemy obchodzili 600-lecie nadania Łomży prawa miejskiego chełmińskiego przez księcia Janusza I. Odpowiednie upamiętnienie tego niezwykłego wydarzenia wymaga, abyśmy już teraz rozpoczęli przygotowania do tych obchodów. Nie będzie to jednak możliwe bez pełnego zaangażowania się w ich organizację społeczeństwa naszego miasta. Dlatego zapraszam wszystkich chętnych do wzięcia udziału w pracach zespołu, który zajmie się przygotowaniem obchodów 600-lecia nadania praw miejskich Łomży. Swoje zgłoszenia proszę kierować do 15 października br. na adres mailowy: 600lecie@um.lomza.pl w temacie wpisując „600-lecie Łomży” lub na adres Urzędu Miejskiego (18-400 Łomża, Stary Rynek 14) z dopiskiem na kopercie „600-lecie Łomży”.

Z wyrazami szacunku
Mariusz Chrzanowski
Prezydent Łomży 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę