Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 02 kwietnia 2023 napisz DONOS@

Szczupak w tataraku „Perłą” z Łomży

Główne zdjęcie
Szczupak faszerowany pieczony w tataraku - „Perła 2015”

Szczupak faszerowany pieczony w tataraku z łomżyńskiej firmy „Syta Panna” został nagrodzony statuetką „Perła 2015”, czyli nagrodą główną XV edycji konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo”. Wręczenie nagród odbyło się w niedzielę w Poznaniu w czasie ogólnopolskich targów Smaki Regionów.

Konkurs dla najlepszych tradycyjnych, regionalnych i lokalnych produktów z całej Polski organizuje Polska Izba Produktu Regionalnego i Lokalnego. Nim najlepsze produkty trafiły do hal wystawienniczych Międzynarodowych Targów Poznańskich musiały wygrać regionalne edycje konkursu.
Szczupak faszerowany pieczony w tataraku oparty jest o recepturę przekazywaną w rodzinie państwa Beaty i Tomasza Siergiejewicz z pokolenia na pokolenie. Jeszcze w 2011 roku wygrał on finału regionalny edycji Konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo”, ale dopiero teraz zdobył także „Perłę”, czyli nagrodę główną ogólnopolskiego finału konkursu.

Dodajmy, że właściciele „Sytej Panny” już dwukrotnie zdobyli „Perły” przyznawane wybitnym produktom, opartym na tradycyjnej recepturze. W 2008 roku za węgorza w sosie koperkowym, a w 2009 za pasztet z sandacza z rakami.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę