Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 01 kwietnia 2023 napisz DONOS@

Cena mleka

Na rynku rolnym w sierpniu 2015 r., w porównaniu z lipcem 2015 r., obniżyły ceny większości produktów w skupie – informuje Główny Urząd Statystyczny. Po raz kolejny spadła też cena skupu mleka. Za 1 hektolitr (100 litrów) w skupie płacono średnio po 107,81 zł, tj. mniej o 0,6% niż przed miesiącem. W województwie podlaski cena skupu mleka też spadła, ale jest znacząco wyższa – 116,15 zł/hl.

Cena skupu mleka w województwie podlaskim od kilku miesięcy jest najwyższa w Polsce. W sierpniu na drugim miejscy pod względem ceny było województwo opolskie 111,51 zł/hl, a trzecie dolnośląskie 110,49 zł/hl.
Na drugim biegunie są województwa świętokrzyskie, łódzkie i kujawsko-pomorskie. W pierwszy z nich cena spadła poniżej złotówki za litr (99,22 zł/hl).  
Cena skupu mleka w Polsce spada od grudnia 2013 roku gdy osiągnęła rekordową wysokość 153,94 zł/hl. Cena z sierpnia 2015 roku jest już blisko o 30% niższa. 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę