Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 25 marca 2023 napisz DONOS@

1% dla Hospicjum i Caritas

1 milion 159 tysięcy 685 złotych – tyle w ramach odpisów 1% przekazali na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego (OPP) mieszkańcy Łomży i najbliższej okolicy rozliczając się z fiskusem ze swych ubiegłorocznych dochodów. Z wyliczeń fiskusa wynika, że to 89,13% kwoty możliwej do przekazania. W całym województwie rzadziej niż my 1% swojego podatku dzielili się tylko mieszkańcy Grajewa, Kolna i Hajnówki.

Po tegorocznej kampanii PIT-owiej na konta OPP wpłynęło łącznie blisko 13,2 mln zł. To o niemal 1,2 mln zł więcej niż przed rokiem. W ciągu ostatniego roku, w naszym województwie przybyło blisko 25 tys. podatników, którzy zdecydowali się na skorzystanie z prawa wskazania w zeznaniu PIT organizacji pożytku publicznego, na rzecz której chcieliby przekazać 1 proc. płaconego przez siebie podatku – wynika z podsumowania Izby Skarbowej w Białymstoku

Na liście 30 organizacji najchętniej obdarowywanych 1% są dwie łomżyńskie. Na 8 miejscu pod względem wysokości pozyskanej kwoty znalazło się Łomżyńskie Towarzystwo Przyjaciół Chorych „HOSPICJUM” pod Wezwaniem Świętego Ducha. Organizacja ta uzbierała 163 tys. 456 zł, wobec 155 tys. 235 zł przed rokiem.

Drugą „naszą” OPP w zestawieniu 30 najlepszych jest CARITAS BLIŹNIM. W tym roku z 1% od mieszkańców województwa podlaskiego otrzymała ona 87 tys. 108 zł (rok temu było to ponad 104 tys. zł), co dało jej 18 miejsce w województwie.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę