Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 31 marca 2023 napisz DONOS@

Jeszcze więcej chętnych do władzy

Nie „tylko” 18. – jak podawaliśmy przedwczoraj, ale aż 22. chętnych będzie walczyło o każdy jeden mandat poselski w województwie podlaskim. Do wcześniej publikowanych list wyborczy 10 komitetów PKW dopisała kolejne dwie listy: KW „Samoobrona” i KWW „JOW BEZPARTYJNI”. Na pierwszej z nich są też i „nasi” reprezentanci. Mniej tłoczno jest w wyborach do Senatu. Z danych PKW wynika, że o mandat z okręgu łomżyńsko-suwalskiego powalczy „tylko” 6 osób.

Na poselskiej liście Komitetu Wyborczego „Samoobrona” trzeci jest Kazimierz Korytkowski, mechanik ze Śniadowa, 6. Józef Fiertek, emeryt z Łomży, 16. Adrianna Łada, studentka z Piątnicy, a 18. Janina Puczyńska emerytka z Łomży.
Komitet Wyborczy Wyborców JOW BEZPARTYJNI na swojej liście nie ma nikogo z Łomży ani najbliższej okolicy.
W sumie na 12 listach wyborczych (poza tyli dwoma wymienionymi powyżej to listy: PiS, PO, PSL, Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni, Kongres Nowej Prawicy, Partia Razem, a także swego rodzaju listy autorskie „KORWiN” „Kukiz'15”, „Nowoczesna Ryszarda Petru”, a nawet Zbigniewa Stonogi) jest 303 kandydatów na posłów. Z tej grupy 25 października wybranych zostanie jedynie 14.

Mniej tłoczno jest w wyborach do Senatu. O mandat z okręgu łomżyńsko-suwalskiego powalczy 6 osób. Wśród nich są obecny senator z tego okręgu Bohdan Paszkowski z PiS oraz Mieczysław Bagiński, były wojewoda łomżyński, a obecnie wiceprzewodniczący Sejmiku z PSL.
Cała reszta szczyci się tym, że nie należy do żadnej partii politycznej. To: Marian Pogoda prawnik z Rudki, Krystyna Sokół, kucharz z Białegostoku, Roman Topczewski emeryt z Białegostoku  i Sylwia Zaniewska dziennikarz z Białegostoku.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę