Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 08 czerwca 2023 napisz DONOS@

„Katastrofa lotnicza” pod Szczepankowem

Główne zdjęcie
Awionetka po twardym lądowaniu pod Szczepankowem

Na polu w Szczepankowie pod Łomżą awaryjnie lądował samolot szkoleniowy. Po „twardym lądowaniu” awionetka wywróciła się i leży do góry kołami. Na miejsce wezwano straż pożarną i pogotowie ratunkowe. Jak wyjaśnia Hanna Waniewska, dyrektor pogotowia ratunkowego w Łomży, samolotem leciały dwie osoby i obie są tylko lekko poszkodowane.

Do wypadku doszło około 13.30 w okolicy wsi Szczepankowo na południowy-zachód od Łomży. Jak wynika z pierwszych informacji po „twardym lądowaniu” obaj pasażerowie samolotu wyszli z niego o własnych siłach. Strażacy zabezpieczyli już miejsca zdarzenia. Brygadier Grzegorz Wilczyński, z-ca komendanta miejskiego PSP w Łomży, potwierdza, że było to awaryjne lądowanie i że awionetka leży na polu do góry kołami. Mówi, że strażacy po dotarciu na miejsce odłączyli akumulator i sprawdzili samolot. - Sytuacja jest opanowana, nie ma żadnego wycieku  - podkreśla.
Komendant Wilczyński dodaje, że to pierwsza „katastrofa lotnicza” pod Łomżą o jakiej słyszał i jaka zostanie ujęta w raportach strażaków.
- Na szczęście całe zdarzenie nie zakończyło się tragicznie, więc jest ciekawe tylko dlatego, że uczestniczył w nim samolot – mówi.

Urszula Brulińska z KMP w Łomży dodaje, że awionetka pod Szczepankowem musiała awaryjnie lądować prawdopodobnie w związku z awarią silnika. Samolot należy do ośrodka szkolenia lotniczego przy lądowisku Grądy na terenie powiatu Ostrów Mazowiecka. Instruktor, który uczył pilotażu tym samolotem ma 24 lata i pochodzi z Ostrołęki. Kursant ma o 4 lata mniej i jest z Wysokiego Mazowieckiego.

Foto: Awionetka po twardym lądowaniu pod Szczepankowem
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę