Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 18 kwietnia 2024 napisz DONOS@

PKA zgodziła się na dwie kolejne magisterki w Łomży

Główne zdjęcie
Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży

Polska Komisja Akredytacyjna zatwierdziła wniosek Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży o uruchomienie studiów magisterskich na dwóch nowych kierunkach – administracji i informatyce. Do tej pory PWSIiP magistrów kształciła tylko na pielęgniarstwie. - Pozytywna dla nas decyzja PAKi została już przesłana do Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Czekamy teraz już tylko na oficjalne potwierdzenie tego przez ministerstwo – mówi Marta Biedrzycka z PWSIiP.

Świętująca w ubiegłym roku 10-lecie istnienia PWSIiP ma sześć instytutów: Informatyki i Automatyki, Przedsiębiorczości, Medyczny im. Bł. Matki Teresy z Kalkuty, Wychowania Fizycznego, Technologii Żywności i Gastronomii oraz Społeczno-Humanistyczny. Dotychczas tylko studiujący pielęgniarstwo w instytucie medycznym mogą uzyskiwać tytuł magistra. Cała reszta kończy naukę z tytułem licencjata lub inżyniera, a po tytuł magistra musi wybrać się na inne uczelnie. Teraz to się zmieni. Po pozytywnej decyzji Polskiej Komisji Akredytacyjnej PWSIiP w Łomży szykuje się do uruchomienia dwóch nowych kierunków magisterskich.

- Te dwie magisterki są tak pomyślane, że obejmują studentów pięciu kierunków z naszej uczelni – mówił w lipcu rektor uczelni dr hab. Robert Charmas. - Administracja objąć ma studentów z kierunków administracja oraz zarządzanie z instytutu przedsiębiorczości i dodatkowo studentów z kierunku praca socjalna z instytutu społeczno-humanistycznego, a informatyka studentów informatyki oraz automatyki i robotyki.

Władze uczelni liczą, że oficjalne pismo z MNiSW z potwierdzeniem decyzji PKA dotrze do Łomży lada dzień. Magisterka na administracji ruszyłaby już od 1 października. Od kilku tygodni PWSIiP prowadziła warunkową rekrutację studentów. Marta Biedrzyca podaje, że na magisterskie stacjonarne studia na administracji zapisało się już ponad 30 osób. Na studia niestacjonarne chętnych jest jeszcze więcej - ok. 50 osób.

Magisterska informatyka w PWSIiP ruszy najprawdopodobniej od lutego. Jest to związane z dłuższym, 7-semestrowym czasem studiów inżynierskich na informatyce.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę