poniedziałek, 11 grudnia 2017 napisz DONOS@

Karta dla dużej rodziny, także w gminie Łomża

Gmina Łomża jest pierwszą wiejską gminą w województwie podlaskim, która wprowadza swoją własną Kartę Dużej Rodziny. Posiadający ją mieszkańcy mogą liczyć na 10% ulgi w wynajmowaniu sal gminnych, a od wczoraj także na ulgi w 20 sklepach i punktach usługowych przede wszystkim w mieście Łomża. - Chcemy, aby mieszkańcy gminy mogli mieć takie same oferty jak mieszkańcy miasta Łomża – mówi Piotr Kłys, wójt gminy dodając, że trwają rozmowy z władzami miasta o wprowadzaniu dla posiadaczy gminnej KDR ulg w komunikacji miejskiej, na pływalniach czy w łomżyńskich placówkach kultury.

Piotr Kłys, wójt gminy Łomża z gminą Kartą Dużej Rodziny nr 1.
Piotr Kłys, wójt gminy Łomża z gminą Kartą Dużej Rodziny nr 1.
Podpisanie porozumienie o przystąpieniu do programu. Wójt Piotr Kłys i Andrzej Podbielski, właściciel sklepu Mrówka w Łomży
Podpisanie porozumienie o przystąpieniu do programu. Wójt Piotr Kłys i Andrzej Podbielski, właściciel sklepu Mrówka w Łomży

Wójt gminy wczoraj podpisał porozumienia o przyłączeniu się do gminnego programu 20 przedsiębiorców. Posiadaczom kart dają oni zniżki na swoje oferty od 5 do 15%. Wśród nich są gabinet  weterynaryjny, szkoła językowa, sklep z pamiątkami, a mały sklepik spożywczy, oraz duży sklep z materiałami budowlanymi i wyposażeniem wnętrz.
- Ja po prostu chcę pomóc dużym rodzinom. Uważam, że jest to takie pro społeczne i patriotyczne -  mówi Andrzej Podbielski, właściciel sklep „Mrówka” w Łomży, który posiadaczom gminnych kar dużej rodziny zaoferował 5% rabatu.
Ten sam przedsiębiorca jest też w programie miejskiej karty dużej rodziny. Mówi, że posiadacze tych kart korzystają z tych zniżek. Mówi, że nie szacował jakiej wielkości ulgi zyskali oni w jego sklepie, ale podkreśla, że liczy na to iż zainteresowanie będzie jeszcze większe.
W gminie Łomża „rządowe” KDR otrzymało 147 rodzin. Tyle samo jest uprawnionych aby otrzymać także kartę „gminną”.  Póki co z wnioskami o jej wydanie zwróciły się 34 rodziny. To w sumie 114 kart. Kartę nr 1. otrzymał wójt Piotr Kłys, który ma trójkę dzieci.
- W naszym programie nie liczy się zamożność rodziny, ale jej wielkość – mówi Dorota Pazik, sekretarz gminy. - Jesteśmy pierwszą gminą wiejska w województwie podlaskim, która podjęła się realizacji tego programu. Wiemy, że rodzina wielodzietna to poza tym, że więcej radości, także większe wydatki i dlatego, na miarę naszych możliwości, chcemy te rodziny wspierać.
Wójt Kłys dodaje, że na gminnym  programie skorzystać mają wszyscy – rodziny, bo zyskają ulgi, przedsiębiorcy, bo będą mieli większe obroty oraz gmina, która poza wizerunkiem gminy przyjaznej rodzinie, liczy także, że rodziny wielodzietne jeszcze chętniej będą tu osiadać. 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0