Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 12 maja 2021 napisz DONOS@

Karta dla dużej rodziny, także w gminie Łomża

Główne zdjęcie
Piotr Kłys, wójt gminy Łomża z gminą Kartą Dużej Rodziny nr 1.

Gmina Łomża jest pierwszą wiejską gminą w województwie podlaskim, która wprowadza swoją własną Kartę Dużej Rodziny. Posiadający ją mieszkańcy mogą liczyć na 10% ulgi w wynajmowaniu sal gminnych, a od wczoraj także na ulgi w 20 sklepach i punktach usługowych przede wszystkim w mieście Łomża. - Chcemy, aby mieszkańcy gminy mogli mieć takie same oferty jak mieszkańcy miasta Łomża – mówi Piotr Kłys, wójt gminy dodając, że trwają rozmowy z władzami miasta o wprowadzaniu dla posiadaczy gminnej KDR ulg w komunikacji miejskiej, na pływalniach czy w łomżyńskich placówkach kultury.

Podpisanie porozumienie o przystąpieniu do programu. Wójt Piotr Kłys i Andrzej Podbielski, właściciel sklepu Mrówka w Łomży
Podpisanie porozumienie o przystąpieniu do programu. Wójt Piotr Kłys i Andrzej Podbielski, właściciel sklepu Mrówka w Łomży

Wójt gminy wczoraj podpisał porozumienia o przyłączeniu się do gminnego programu 20 przedsiębiorców. Posiadaczom kart dają oni zniżki na swoje oferty od 5 do 15%. Wśród nich są gabinet  weterynaryjny, szkoła językowa, sklep z pamiątkami, a mały sklepik spożywczy, oraz duży sklep z materiałami budowlanymi i wyposażeniem wnętrz.
- Ja po prostu chcę pomóc dużym rodzinom. Uważam, że jest to takie pro społeczne i patriotyczne -  mówi Andrzej Podbielski, właściciel sklep „Mrówka” w Łomży, który posiadaczom gminnych kar dużej rodziny zaoferował 5% rabatu.
Ten sam przedsiębiorca jest też w programie miejskiej karty dużej rodziny. Mówi, że posiadacze tych kart korzystają z tych zniżek. Mówi, że nie szacował jakiej wielkości ulgi zyskali oni w jego sklepie, ale podkreśla, że liczy na to iż zainteresowanie będzie jeszcze większe.
W gminie Łomża „rządowe” KDR otrzymało 147 rodzin. Tyle samo jest uprawnionych aby otrzymać także kartę „gminną”.  Póki co z wnioskami o jej wydanie zwróciły się 34 rodziny. To w sumie 114 kart. Kartę nr 1. otrzymał wójt Piotr Kłys, który ma trójkę dzieci.
- W naszym programie nie liczy się zamożność rodziny, ale jej wielkość – mówi Dorota Pazik, sekretarz gminy. - Jesteśmy pierwszą gminą wiejska w województwie podlaskim, która podjęła się realizacji tego programu. Wiemy, że rodzina wielodzietna to poza tym, że więcej radości, także większe wydatki i dlatego, na miarę naszych możliwości, chcemy te rodziny wspierać.
Wójt Kłys dodaje, że na gminnym  programie skorzystać mają wszyscy – rodziny, bo zyskają ulgi, przedsiębiorcy, bo będą mieli większe obroty oraz gmina, która poza wizerunkiem gminy przyjaznej rodzinie, liczy także, że rodziny wielodzietne jeszcze chętniej będą tu osiadać.


210510110729.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę