Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 12 maja 2021 napisz DONOS@

18 chętnych na miejsce w Sejmie

Główne zdjęcie
Sejm RP

10 list wyborczych z w sumie 256 kandydatami na posłów zarejestrowała Państwowa Komisja Wyborcza w okręgu obejmującym województwo podlaskie, skąd wybiera się 14 posłów. Poza listami głównych partii politycznych: PiS, PO, PSL, czy koalicji partii lewicowych SLD i Twojego Ruchu, są listy Kongresu Nowej Prawicy i nowej „Partia Razem”, a także swego rodzaju listy autorskie „KORWiN” „Kukiz'15”, „Nowoczesna Ryszarda Petru”, a nawet Zbigniewa Stonogi.

Najbardziej „łomżyńską” listą okazuje się lista Komitetu Wyborczego Kongres Nowej Prawicy. Wśród tylko 16 nazwisk (mogło być ich 28) co czwarte jest z Łomży. Na 3 miejscu jest Michał Hoffman ekonometryk, 5. jest Anna Łozińska ekonomistka, 8. Marcin Pruszko rencista, a 10. Mateusz Zagroba informatyk - wszyscy z Łomży.
Listę tej partii w województwie podlaskim otwiera zaś Piotr Rakowski z Częstochowy.
Na liście wyborczej Komitet Wyborczy Wyborców „Kukiz'15” jedynką jest pochodzący z Grajewa prezes Młodzieży Wszechpolskiej Adam Andruszkiewicz (specjalista ds. medialnych), 3. jest był burmistrz tego miasta Adam Kiełczewski, a na 4 pozycji znalazł się Marian Nieciecki z podłomżyńskich Starych Kupisk – przedsiębiorca, który w ostatnich wyborach samorządowych kandydował na prezydenta Łomży.
Na liście Komitetu Wyborczego KORWiN nie ma nikogo z Łomży, identycznie jak na liście „Nowoczesna Ryszarda Petru”. Tu jednak na 2. miejscu znalazła się Marta Konopka pracownik biurowy z Zambrowa.
Na liście Komitetu Wyborczego Wyborców Zbigniewa Stonogi trudno znaleźć kogokolwiek z województwa podlaskiego. Liderem jest rybak z Ustki, a za nim są przedsiębiorca ze Słupska i informatyk z Gdyni.


210510110729.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę