sobota, 18 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif

18 chętnych na miejsce w Sejmie

10 list wyborczych z w sumie 256 kandydatami na posłów zarejestrowała Państwowa Komisja Wyborcza w okręgu obejmującym województwo podlaskie, skąd wybiera się 14 posłów. Poza listami głównych partii politycznych: PiS, PO, PSL, czy koalicji partii lewicowych SLD i Twojego Ruchu, są listy Kongresu Nowej Prawicy i nowej „Partia Razem”, a także swego rodzaju listy autorskie „KORWiN” „Kukiz'15”, „Nowoczesna Ryszarda Petru”, a nawet Zbigniewa Stonogi.

Sejm RP
Sejm RP

Najbardziej „łomżyńską” listą okazuje się lista Komitetu Wyborczego Kongres Nowej Prawicy. Wśród tylko 16 nazwisk (mogło być ich 28) co czwarte jest z Łomży. Na 3 miejscu jest Michał Hoffman ekonometryk, 5. jest Anna Łozińska ekonomistka, 8. Marcin Pruszko rencista, a 10. Mateusz Zagroba informatyk - wszyscy z Łomży.
Listę tej partii w województwie podlaskim otwiera zaś Piotr Rakowski z Częstochowy.
Na liście wyborczej Komitet Wyborczy Wyborców „Kukiz'15” jedynką jest pochodzący z Grajewa prezes Młodzieży Wszechpolskiej Adam Andruszkiewicz (specjalista ds. medialnych), 3. jest był burmistrz tego miasta Adam Kiełczewski, a na 4 pozycji znalazł się Marian Nieciecki z podłomżyńskich Starych Kupisk – przedsiębiorca, który w ostatnich wyborach samorządowych kandydował na prezydenta Łomży.
Na liście Komitetu Wyborczego KORWiN nie ma nikogo z Łomży, identycznie jak na liście „Nowoczesna Ryszarda Petru”. Tu jednak na 2. miejscu znalazła się Marta Konopka pracownik biurowy z Zambrowa.
Na liście Komitetu Wyborczego Wyborców Zbigniewa Stonogi trudno znaleźć kogokolwiek z województwa podlaskiego. Liderem jest rybak z Ustki, a za nim są przedsiębiorca ze Słupska i informatyk z Gdyni. 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0