Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 19 maja 2021 napisz DONOS@

Szydło w Łomży: „dajcie mi szansę”

- Takie miejscowości jak Łomża zasługują na to aby wreszcie się o nie upomnieć – mówiła Beata Szydło, kandydatka PiS na premiera nowego rządu na Starym Rynku w Łomży. We wtorkowe popołudnie spotkała się z około 200 mieszkańcami. - Łomża jak wiele polskich miast, które kiedyś były miastami wojewódzkimi, boryka się z tymi problemami, które są w całej Polsce w miastach powiatowych – wszyscy mówią o prac – podkreślała dodając, że PiS ma przygotowany Narodowy Program Zatrudnienia, który w ciągu 10 lat pozwoli na stworzenie 1,2 mln nowych miejsc pracy.

Na Starym Rynku spotkali się przede wszystkim zwolennicy PiS. Niektórzy z nich mieli ze sobą biało-czerwone flagi. Tuż przed przyjazdem autobusu, który jeździ po Polsce Beata Szydło, przyszło także kilkadziesiąt pielęgniarek z łomżyńskiego szpitala. Na miejscu byli działacze lokalnych i regionalnych struktur partii, oraz część kandydatów na posłów. Kandydatka PiS na premiera rządu w Łomży mówiła przede wszystkim o pracy.
- Ludzie potrzebują pracy, godnej pracy, która jest dobrze opłacana – podkreślała Szydło pokazując gruby plik kartek. - To Narodowy Program Zatrudnienia. Gotowa ustawa i rozporządzenia. Ten program jako jeden z priorytetowych wprowadzimy zaraz, jak Polacy nam zaufają, po stworzeniu nowego rządu. To jest jeden z tych projektów, który daje szanse takich miejscowości jak Łomża.
Według Beaty Szydło drugi projekt to 12 zł godzinowo brutto za pracę.  
- Mieć prace to jedna kwestia, a druga to jest to, aby ta praca była godnie wynagradzana – podkreśla.

Kandydatka PiS na premiera nowego rządu pytana była przez dziennikarzy o wypowiedź prezydenta Andrzeja Dudy w Londynie, w której stwierdził on, że w tej chwili nie „zachęcałby” emigrantów do powrotu do Polski.
- „Ja nie mam odwagi powiedzieć tutaj: wracajcie do kraju. Nie mam odwagi tego powiedzieć, bo to jest, powtarzam jeszcze raz, cały szereg działań, które spowodują, że ludzie wrócą i nie będą rozczarowani i nie powiedzą: ten człowiek powiedział nam nieprawdę, ten człowiek nas okłamał, naciągnął nas” - mówił wczoraj prezydent Duda podczas spotkania z mediami polonijnymi w Londynie.
Pytanie dziennikarza TVN spotkało się buczeniem i krzykamai części mieszkańców. Niekórzy nawoływali, aby nie odpowiadała...
- „Dajcie mi szansę” - prosiła uciszając ich Beata Szydło. - Tutaj w Łomży, jeżeli Pan zapyta stojących z nami mieszkańców Łomży, to myślę że łatwo Pan zrozumie, że rzeczywiście to co jest pokazywane w tej chwili w statystykach, nie przekłada się niestety bezpośrednio na kieszenie Polaków – odpowiadała na pytanie dziennikarzowi TVN. - Z rozwoju Polski korzysta w tej chwili bardzo niewielka grupa. Trzeba zrobić wszystko, żeby korzystali i szanse korzystania mieli wszyscy Polacy. Z perspektywy takich miejscowości jak Łomża widać to bardzo dobrze.
Beata Szydło dodawała też, że politycy nie uciekną przed tym problem i, że nie trzeba bać się o tym mówić. Jej zdaniem politycy z rządzącej dziś PO nie dostrzegają problemu Polaków. - My te problemy widzimy i będziemy je rozwiązywać – dodawała.

Po ogólnym wystąpieniu kandydatka PiS na premiera przez kilkanaście minut rozmawiała z mieszkańcami Łomży i okolicy. Dłuższą chwilę rozmawiała z pielęgniarkami łomżyńskiego szpitala, które upominały się o podwyżki.
- Pod tym względem my nie jesteśmy już Polską B. Dla nas brakuje liter alfabetu – mówiła Izabela Metelska przewodnicząca łomżyńskiego oddziału Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych. - W nas się wzbudza poczucie winy jeżeli chodzi o podwyżki. Roztacza się wizje, że szpitale padną. Dlaczego odwołuje się do naszego sumienia, a nie innych grup zawodowych również?
- Jest kwestia nie tylko wzrostu wynagrodzeń, ale także tego co także podnosicie, że niedługo będzie zapaść i brak pielęgniarek – mówiła Beata Szydło, mówią, że na tym wszystkim trzeba będzie się szybko pochylić i wypracować rozwiązania.


210510110729.png
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę