poniedziałek, 11 grudnia 2017 napisz DONOS@

Pościg za przemytnikiem ludzi

W sobotę w Strękowej Górze funkcjonariusze Straży Granicznej chcieli zatrzymać do kontroli drogowej osobowego hyundaia na litewskich tablicach rejestracyjnych, ale kierowca zaczął uciekać. Samochód był ścigany przez 25 kilometrów do czasu, gdy wyprzedzając inny samochód otarł się o samochód nadjeżdżający z naprzeciwka, po czym wpadł do rowu. Kierowca hyundaia uciekł pozostawiając w środku czworo Wietnamczyków. Dwie kobiety były na tylnym siedzeniu a dwóch mężczyzn w bagażniku.

Tym hyundaiem przemycano czworo Wietnamczyków. Dwie kobiety były na tylnym siedzeniu a dwóch mężczyzn w bagażniku. Kierowca samochodu uciekła przed pościgiem 25 km. Zatrzymał się gdy wpadł do rowu. (fot. Straż Graniczna)
Tym hyundaiem przemycano czworo Wietnamczyków. Dwie kobiety były na tylnym siedzeniu a dwóch mężczyzn w bagażniku. Kierowca samochodu uciekła przed pościgiem 25 km. Zatrzymał się gdy wpadł do rowu. (fot. Straż Graniczna)

Jak podkreśla Straż Graniczna szczęśliwie nikt nie doznał obrażeń. Podczas przeszukania hyundaia funkcjonariusze znaleźli dokumenty należące do 40-letniego obywatela Łotwy. Prowadzono dalsze czynności w wyniku których w niedzielę zatrzymano 3 obywateli Łotwy, a wśród nich poszukiwanego kierowcę. W trakcie ustaleń okazało się, że pozostałe dwie osoby pilotowały pojazd, którym przewożeni byli cudzoziemcy. Zatrzymani organizatorzy pozostają w dyspozycji funkcjonariuszy Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej. Trwają czynności wyjaśniające.

Jak się okazuje, to nie jedyni obcokrajowcy przemycani przez region. Także w sobotę w Bargłowie Kościelnym patrol Straży Granicznej w VW Caravelle na łotewskich tablicach rejestracyjnych ujawniono 8 obywateli Wietnamu. Kierujący pojazdem 29-letni obywatel Łowy przyznał się do organizowania przekroczenia granicy wbrew przepisom. Mężczyzna  dobrowolnie poddał się karze wyznaczonej przez prokuratora w wymiarze 1 roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata oraz 15 tys. zł grzywny.

Obywatele Wietnamu przewożeni w hyundaiu jak i w volkswagenie zostali wydaleni na Litwę skąd przyjechali do Polski.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0