Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 18 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Pościg za przemytnikiem ludzi

Główne zdjęcie
Tym hyundaiem przemycano czworo Wietnamczyków. Dwie kobiety były na tylnym siedzeniu a dwóch mężczyzn w bagażniku. Kierowca samochodu uciekła przed pościgiem 25 km. Zatrzymał się gdy wpadł do rowu. (fot. Straż Graniczna)

W sobotę w Strękowej Górze funkcjonariusze Straży Granicznej chcieli zatrzymać do kontroli drogowej osobowego hyundaia na litewskich tablicach rejestracyjnych, ale kierowca zaczął uciekać. Samochód był ścigany przez 25 kilometrów do czasu, gdy wyprzedzając inny samochód otarł się o samochód nadjeżdżający z naprzeciwka, po czym wpadł do rowu. Kierowca hyundaia uciekł pozostawiając w środku czworo Wietnamczyków. Dwie kobiety były na tylnym siedzeniu a dwóch mężczyzn w bagażniku.

Jak podkreśla Straż Graniczna szczęśliwie nikt nie doznał obrażeń. Podczas przeszukania hyundaia funkcjonariusze znaleźli dokumenty należące do 40-letniego obywatela Łotwy. Prowadzono dalsze czynności w wyniku których w niedzielę zatrzymano 3 obywateli Łotwy, a wśród nich poszukiwanego kierowcę. W trakcie ustaleń okazało się, że pozostałe dwie osoby pilotowały pojazd, którym przewożeni byli cudzoziemcy. Zatrzymani organizatorzy pozostają w dyspozycji funkcjonariuszy Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej. Trwają czynności wyjaśniające.

Jak się okazuje, to nie jedyni obcokrajowcy przemycani przez region. Także w sobotę w Bargłowie Kościelnym patrol Straży Granicznej w VW Caravelle na łotewskich tablicach rejestracyjnych ujawniono 8 obywateli Wietnamu. Kierujący pojazdem 29-letni obywatel Łowy przyznał się do organizowania przekroczenia granicy wbrew przepisom. Mężczyzna  dobrowolnie poddał się karze wyznaczonej przez prokuratora w wymiarze 1 roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata oraz 15 tys. zł grzywny.

Obywatele Wietnamu przewożeni w hyundaiu jak i w volkswagenie zostali wydaleni na Litwę skąd przyjechali do Polski.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę