sobota, 18 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif

Prokurator sprawdza czy prezydent mógł zostać pomówiony

- W ciągu 30 dni prokurator zdecyduje, czy będzie wszczynane śledztwo – mówi prokurator Maria Kudyba potwierdzając, że do Prokuratury Rejonowej w Łomży wpłynął wniosek od prezydenta Łomży z zawiadomieniem o możliwości popełnienia przez internautów przestępstwa opisanego w artykule 212 kodeksu karnego. Chodzi o pomówienia za pośrednictwem środków masowego przekazu. Jak wyjaśnia prokurator Mariusz Chrzanowski we wniosku wskazał wpisy, w których ich autorzy sugerują popełnienie przestępstwa i defraudację środków publicznych przez prezydenta. Tymczasem, w piśmie przesłanym do nas prezydent Mariusz Chrzanowski prosi o zabezpieczenie wpisów i danych osobowych użytkowników wskazując trzy wątki z działu polityka...

Generalna zasada mówi, że przestępstwa z artykułu 212 ścigane są z oskarżenia prywatnego. Prezydent Łomży zwrócił się jednak we wniosku do prokuratury, aby w tym wypadku, ściganie odbywało się z oskarżenia publicznego. Prokurator Maria Kudyba mówi, że zazwyczaj prokurator do takich wniosków odnosił się przychylnie, a jak będzie tym razem, tego to się okażę. To decyzja prokuratora zajmującego się sprawą. Na razie wniosek prezydenta będzie badany, na etapie postępowania wyjaśniającego. Jest na to 30 dni w w tym czasie prokurator musi podjąć decyzję, czy  będzie wszczynane śledztwo czy też wyda decyzję o odmowie wszczęcia.

Tymczasem, w piśmie przesłanym do nas prezydent Mariusz Chrzanowski prosi o zabezpieczenie wpisów i danych osobowych przypisanych do konta użytkowników „celem przekazania ich Prokuraturze Rejonowej”. Prezydent nie wskazuje konkretnych użytkowników, a jedynie trzy wątki z działu polityka Forum 4lomza.pl. Są to:
„Chrzanowa afera cyfrowa” - Nas okradają.
Afera, która zatopi Panicza
Lista Chrzanowskiego


zobacz: Prezydent Chrzanowski czuje się pomawiany... przez internautów


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0