Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 11 maja 2021 napisz DONOS@

Maturę w tym roku zdało 83%

Co szósty maturzysta z województwa podlaskiego oblał w tym roku egzamin dojrzałości. Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży podała wyniki matur z uzgodnieniem sierpniowej poprawki, do której przystąpiło ponad 2200 maturzystów, którzy w maju nie zdali egzaminu z jednego przedmiotu. Ostatecznie z 9 872 tegorocznych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych matury nie zdało 1 649, czyli 17%.

Z danych przekazanych przez Jolantę Gołaszewską dyrektora Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży wynika, że zdecydowanie lepiej wypadła matura, która była przeprowadzana w nowej formule. Tu odsetek porażek wyniósł tylko 10%. Z absolwentów przystępujący do egzaminu maturalnego w „starej” egzaminu nie zdało 32%.

W rozbiciu na poszczególne przedmioty najlepiej wypadł egzamin z języka polskiego. W „nowej” formule egzamin zdało 97% przystępujących, a w „starej” 98%.
Z języka angielskiego wyniki były odpowiednio: 97% i 89%. Najgorzej wypadły egzaminy z matematyki. W nowej formule matury z matematyki nie dało 9% przystępujących, a w starej aż 30%.


210510110729.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę