Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 15 maja 2021 napisz DONOS@

„Weta” przygotowuje IV Zjazd absolwentów i przyjaciół

- Zapraszam serdecznie wszystkich absolwentów, nauczycieli i przyjaciół naszej szkoły na IV Zjazd z okazji 65-lecia, który będzie punktem kulminacyjnym obchodów jubileuszu powstania Technikum Weterynaryjnego w Łomży – zachęca Albina Galik – Chojak, od 2002 r. dyrektor Zespołu Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących w Łomży, gdzie w sobotę i niedzielę, 26. i 27. września, odbędzie się spotkanie dawnych uczniów „Wety” z ich nauczycielami, koleżankami i kolegami w murach darzonej sentymentem szkoły.

Albina Galik – Chojak
Albina Galik – Chojak

- Przypadająca w 2015 roku 65. rocznica powstania Technikum Weterynaryjnego w Łomży jest okazją do zorganizowania IV Zjazdu Absolwentów wszystkich kierunków kształcenia – zaznacza dyrektorka „Wety”, przedstawiając program spotkania po latach. Zjazd rozpocznie się mszą św. w łomżyńskiej Katedrze w sobotę o godz. 9., po czym uczestnicy przemaszerują Dworną, Giełczyńską i Rządową do budynku „Wety” przy ul. Stacha Konwy. W pierwszej, oficjalnej części uroczystości zaplanowano przemowy gospodarzy i przybyłych gości, natomiast w drugiej - występy artystyczne absolwentów sprzed lat oraz współczesnej młodzieży „Wety”, w której uczy się ok. 500 uczniów. Nadal najpopularniejsze są kierunki: weterynaryjny oraz żywienia i usług gastronomicznych.
Po odsłonięciu tablicy pamiątkowej i obiedzie, od godz. 15. będą odbywały się spotkania w klasach rocznikami oraz imprezy kulturalno-sportowe, o ile absolwenci - tak jak pięć lat temu – skorzystają z okazji zagrania w kosza czy siatkówkę z młodszym pokoleniem. - Pięć lat temu nie było bulwaru i Muzeum Diecezjalnego, zatem wybierzemy się razem z gośćmi na spacer po  mieście i zwiedzanie – zapowiada pani dyrektor „Wety”. - Złożymy kwiaty i zapalimy znicze na grobach nauczycieli...
Zjazdową sobotę zakończy bal absolwentów, w czasie którego będzie można powspominać dawne lata i potańczyć jak na studniówce z młodości. - Niedzielę od rana przeznaczamy na grillowanie przy piosence i muzyce, ponieważ wiemy z doświadczenia poprzednich zjazdów, że ludziom zależy przy takich okazjach najbardziej na bezpośrednich spotkaniach i rozmowach z nauczycielami i z kolegami z całego kraju i z zagranicy, których nie widzieli czasami od ukończenia „Wety” - mówi jej dyrektorka. - W trakcie IV Zjazdu przedstawimy także monografię szkoły, prezentującą historię i współczesność, osiągnięcia i kierunki kształcenia, wspomnienia i wykaz absolwentów. To pamiątka, która pozostanie po nas i po IV Zjeździe jako trwały ślad. Będzie można do niej zajrzeć w każdej chwili i w każdym miejscu świata. Mamy nadzieję, że monografia przetrwa jak pamiątka rodzinna.
Zainteresowani udziałem w IV Zjeździe mogą kontaktować się z sekretariatem „Wety” przy ul. Stacha Konwy 11 w Łomży, tel. 86 216 20 15.

Mirosław R. Derewońko


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę