poniedziałek, 20 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif

Kolejna wicemistrzyni Polski LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża

Anna Szyszka, nowa zawodniczka Ludowego Łomżyńskiego Klubu Sportowego „Prefbet Śniadowo” Łomża zdobyła tytuł wicemistrzyni Polski w półmaratonie. Mistrzostwa zostały rozegrane podczas 25 Międzynarodowego Półmaratonu PHILIPS w Pile. - Ania pomimo silnego wiatru i deszczu ustanowiła świetny rekord życiowy (1:15,36) – podkreśla Andrzej Korytkowski, prezes klubu. - Do klasy mistrzowskiej biegaczce zabrakło zaledwie 6 sekund. Biorąc pod uwagę fatalne warunki pogodowe i to że Ania poprawiła rekord życiowy aż o 1 minutę i 38 sekund start należy zaliczyć do świetnych!

Anna Szyszka wicemistrzyni Polski w półmaratonie
Anna Szyszka wicemistrzyni Polski w półmaratonie

- Plan taktyczny miał być inny, zacząć spokojnie i spokojnie do celu, lecz po wystartowaniu objęłam inną taktykę, podjęłam ryzyko by iść i najwyżej padnę... - opisuje Anna Szyszka.  - Pierwsze dziesięć km po drodze pobiegłam szybciej niż moja „życiówka” i na 15. też był pobiegłam szybciej niż mój rekord życiowy , czyli  teoretycznie za szybko, ale to wszystko dało na mecie wynik 1  godz. 15 min i 36 sek.  
Oprócz drugiego miejsca MP w półmaratonie nowa zawodniczka „Prefbetu” zajęła  także pierwsze miejsce w Mistrzostwach Studentów. Teraz przygotowuje się do startu w 37. PZU Maraton Warszawski.
- Bardzo boję, ponieważ nigdy nie przebiegłam maratonu – mówi Szyszka.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0