Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@

Zmiany na listach wyborczych PiS

Poseł Lech Antoni Kołakowski „spadł z pudła” i zajmuje 4. miejsce na liście wyborczej Prawa i Sprawiedliwości. Zmian jest więcej. Wśród kandydatów na posłów PiS nie ma wcześniej wskazywanych: Łukasza Siekierko z Wysokiego Mazowieckiego i Michała Chajewskiego burmistrza Jedwabnego.

Listę wyborczą PiS w województwie podlaskim otwiera szef partii w regionie Krzysztof Jurgiel z Białegostoku, a za nim są posłowie: Jarosław Zieliński z Suwałk i Dariusz Piontkowski z Białegostoku. Piontkowski przeskoczył posła z Łomży Lecha Kołakowskiego, który dwa tygodnie temu  - po posiedzeniu Komitetu Politycznego PiS - był na miejscu trzecim, a teraz jest na czwartej pozycji.
Piąty jest Jacek Żalek z Białegostoku – to poseł, który mandat zdobył z ramienia PO, ale wraz z Jarosławem Gowinem opuścił partię i później wszedł w koalicję z PiS.
Szósta na liście jest Bernadeta Krynicka – przewodnicząca Rady Miasta Łomża.
Siódmy jest Kazimierz Gwiazdowski z Radziłowa. To wiceprzewodniczący sejmiku, ale także były asystent prezydenta Łomży i wskazany przez niego wiceprezes nowej łomżyńskiej spółki Zakład Gospodarowania Odpadami.
Na ósmej pozycji jest poseł Jacek Boguski z Czyżewa. To poseł, który jest tak nisko bo pokutuje  „zdradę”. Boguski wyszedł z PiS wraz z rozłamowcami skupionymi wokół Zbigniewa Ziobry i na łono partii powrócił pod koniec ubiegłego roku.

9. Grzegorz Kucharewicz 
10. Henryk Jan Wnorowski
11. Elżbieta Kraszewska
12. Marcin Kleczkowski
13. Piotr Bujwicki
14. Jan Żochowski
15. Bożena Jolanta Jelska-Jaroś
16. Marek Adam Komorowski
17. Mirosław Hartung
18. Krzysztof Tołwiński
19. Henryk Łukaszewicz
20. Urszula Tomasik
21. Barbara Zalewska
22. Wioletta Kowieska
23. Barbara Karłowicz
24. Bożena Nienałtowska
25. Dorota Łynko
26. Monika Mariola Kondracka
27. Andrzej Mioduszewski
28. Karol Tylenda

Do senatu PiS wystawia:
Okręg nr 59 (łomżyńsko-suwalski) Bogdan Paszkowski
Okręg nr 60 (Białystok) Jan Dobrzyński
Okręg nr 61 (południe województwa) Tadeusz Romańczuk


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę