Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 23 lipca 2024 napisz DONOS@

Prezes i wiceprezes MPEC odwołani

Główne zdjęcie
MPEC Łomża

Rada Nadzorcza Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej odwołała w poniedziałek dotychczasowy zarząd firmy czyli prezesa Mariana Mielcarka i wiceprezesa Ryszarda Fiedorowicza – potwierdza nasze informacje Marek Kozikowski przewodniczący RN MPEC. Jednocześnie powołano nowy zarząd w skład którego weszli Radosław Żegalski i Paweł Laskowski. Pierwszy z nich, kilka lat temu pracował w MPEC, a wiosną został powołany przez prezydenta Mariusza Chrzanowskiego do Rady Nadzorczej Zakładu Gospodarowania Odpadami – czyli nowej, czwartej już spółki miasta. Drugi ma 27 lat i jest prawnikiem „z otoczenia prezydenta Chrzanowskiego”.

Marek Kozikowski wyjaśnia, że przyczyną odwołania starego zarządu MPEC była ogólnie mówiąc „mała aktywność w kontekście życia interesem i przyszłością spółki”. 
- Wydaje mi się ze sprawę załatwialiśmy po dżentelmeńsku – dodaje podkreślając, że odwołani w poniedziałek członkowie starego zarządu – Mielcarek i Fiedorowicz mają dalej pracować w MPEC. 
- Dotychczasowy prezes został odwołany z tej funkcji, ale nie został zwolniony z pracy – jest „kierownikiem zakładu” i w okresie ochronnym przed przejściem na emeryturę. Były wiceprezes  ma być zagospodarowany w spółce na strategicznym stanowisku – taka była prośbą Rady Nadzorczej do nowego zarządu – mówi Marek Kozikowski podkreślając, że RN wysoko oceni jego kompetencje. - Ale uznaliśmy, że skoro odwołujemy to cały zarząd, a nie tylko prezesa – dodaje. 

Nowy zarząd spółki MPEC obowiązki ma przejąć już od wtorkowego poranka. Obaj panowie zostali powołani na członków zarządu. Przynajmniej na razie nie ma wśród nich prezesa. W ciągu miesiąca mają zapoznać się ze spółką i przygotować dla Rady Nadzorczej "pomysły na jej przyszłość".
- Chcieliśmy wpuścić młodą krew i nadać zarządowi firmy dynamizmu i aktywności – mówi Kozikowski. - Chodzi o przygotowanie projektów i wykorzystanie wszystkich szans i pieniędzy unijnych jakie mogą spłynąć do spółki na inwestycje.
Kozikowski dodaje, że chodzi mu o np. dywersyfikację paliw wykorzystywanych w ciepłowni miejskiej. Obok dotychczas wykorzystywanego miału węglowego wymieniał biomasę i gaz ziemny.
Przewodniczący Rady Nadzorczej MPEC potwierdza, że obu kandydatów na nowych członków zarządu MPEC rekomendował właściciel czyli prezydent Mariusz Chrzanowski. 

Z naszych informacji wynika, że odwołany prezes MPEC Marian Mielcarek trafił wieczorem – prosto z posiedzenia RN - do szpitala.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę