Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 15 maja 2021 napisz DONOS@

Referendum z rekordowo niską frekwencją

Główne zdjęcie
Urny wyborcze

Większość z tych którzy w niedzielę poszli do urn referendalnych opowiedziało się za wprowadzeniem jednomandatowych okręgów wyborczych, przeciw pozbawieniu partii finansowania z budżetu państwa oraz za rozstrzygania wątpliwości co do podatków na ich korzyść. Niestety ze względu na rekordowo niską frekwencję wyniki nie są wiążące. Na terenie działania Krajowego Biura Wyborczego Delegatury w Łomży frekwencja wyniosła zaledwie 6,16%. To jeden z najniższych wyników w kraju.

W łomżyńskim okręgu głosowanie przeprowadzono w 275 obwodach, które znajdują się na terenach powiatów: grajewskiego, kolneńskiego, łomżyńskiego, wysokomazowieckiego, zambrowskiego oraz miasta na prawach powiatu czyli Łomży. Uprawnione do głosowania były 246 534 osoby. Do urn poszło tylko 15 181 osób.
Na pierwsze referendalne pytanie dotyczące wprowadzenia jednomandatowych okręgów wyborczych, ZA opowiedziały się 11 744 osoby.
Na pytanie o utrzymanie dotychczasowego finansowania partii politycznych z budżetu państwa na NIE zagłosowało 12 164 wyborców.
Na pytanie 3 dotyczące wprowadzenia ogólnej zasady rozstrzygania wątpliwości na korzyść podatnika na TAK zagłosowały 13 563 osoby.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę