poniedziałek, 23 października 2017 napisz DONOS@

Referendum z rekordowo niską frekwencją

Większość z tych którzy w niedzielę poszli do urn referendalnych opowiedziało się za wprowadzeniem jednomandatowych okręgów wyborczych, przeciw pozbawieniu partii finansowania z budżetu państwa oraz za rozstrzygania wątpliwości co do podatków na ich korzyść. Niestety ze względu na rekordowo niską frekwencję wyniki nie są wiążące. Na terenie działania Krajowego Biura Wyborczego Delegatury w Łomży frekwencja wyniosła zaledwie 6,16%. To jeden z najniższych wyników w kraju.

Urny wyborcze
Urny wyborcze

W łomżyńskim okręgu głosowanie przeprowadzono w 275 obwodach, które znajdują się na terenach powiatów: grajewskiego, kolneńskiego, łomżyńskiego, wysokomazowieckiego, zambrowskiego oraz miasta na prawach powiatu czyli Łomży. Uprawnione do głosowania były 246 534 osoby. Do urn poszło tylko 15 181 osób.
Na pierwsze referendalne pytanie dotyczące wprowadzenia jednomandatowych okręgów wyborczych, ZA opowiedziały się 11 744 osoby.
Na pytanie o utrzymanie dotychczasowego finansowania partii politycznych z budżetu państwa na NIE zagłosowało 12 164 wyborców.
Na pytanie 3 dotyczące wprowadzenia ogólnej zasady rozstrzygania wątpliwości na korzyść podatnika na TAK zagłosowały 13 563 osoby.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0