Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 11 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Prywatyzacja PKS - finał

Zbliża się finał prywatyzacji łomżyńskiego i zambrowskiego PKS-ów. Pod koniec ubiegłego roku wojewoda podlaski ogłosił, że chce sprywatyzować cztery działające w podlaskim Państwowe Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej (także w Bielsku Podlaskim i Siemiatyczach) a teraz wskazał firmę z którą chce to zrobić. Z czerech firm które początkowo były zainteresowane prywatyzacją PKS-ów pracownicy wojewody wybrali firmę Connex Polska.

Prywatyzacja nie będzie polegała na sprzedaży firm, ale wniesieniu ich majątku do utworzonych z inwestorem spółek. Wojewoda daje PKS-y, a inwestor pieniądze i to on przejmuje pakiet większościowy akcji nowych firm. Póki co nie wiadomo za ile wojewoda chce sprzedać PKS-y. Ma to zostac ujawnione dopiero po podpisaniu umowy prywatyzacyjnej.

Teraz przedstawiciele Connexu rozpoczynają negocjacje ze związkami zawodowymi odnośnie tzw. pakietów socjalnych dla pracowników. Związkowcy obawiają się przede wszystkim zwolnień. Jeden właściciel wszystkich PKS-ów w województwie podlaskim na pewno będzie chciał połączyć strukturalnie dziś oddzielne firmy, a to w opinii związków zawodowy będzie oznaczało zwolnienia.

Dodajmy, że dziś tylko w łomżyńskim PKS-sie pracuje 251 pracowników.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę