wtorek, 12 grudnia 2017 napisz DONOS@

Lasy znowu dostępne dla ludzi

Po dwóch tygodniach od wprowadzenia Nadleśnictwo Łomża odwołało zakaz wstępu do lasu. - Warunki pogodowe spowodowały zmniejszenie zagrożenia pożarowego, co było podstawą do odwołania zakazu – przekazuje Marcin Kiełczewski z Nadleśnictwa Łomża dziękując mieszkańcom regionu za cierpliwość i uszanowanie zakazu.

Zakaz wstępu do wszystkich lasów  Nadleśnictwa Łomża wprowadzono  21 sierpnia 2015 roku. Wówczas od pięciu dni wilgotność ściółki leśnej mierzona o godzinie 9.00 wynosiła poniżej 10 proc. Utrzymujące się przez dłuższy czas upały sprawiały, że każda iskra, czy niedopałek papierosa, mogły wywołać pożar. Ostatnie ochłodzenie i niewielkie opady deszczu poprawiły nieco sytuację w lesie. W piątek 4 września Nadleśniczy Nadleśnictwa Łomża wydał zarządzenie, na podstawie którego moc utraciło jego wcześniejsze zarządzenie – to z 21 sierpnia wprowadzające zakaz wstępu do lasu. To oznacza, że od dziś znowu każdy może wchodzić do lasów państwowych zarządzanych przez Nadleśnictwo Łomża. 
Dodajmy, że pod względem zasięgu terytorialnego łomżyńskie nadleśnictwo jest drugim co do wielkości w Polsce. Na powierzchni ponad 256 km2 rozsianych jest blisko 800 kompleksów leśnych. W skład nadleśnictwa wchodzą cztery obręby: Łomża, Mały Płock, Zambrów i Czerwony Bór.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0