Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 21 marca 2023 napisz DONOS@

Lasy znowu dostępne dla ludzi

Po dwóch tygodniach od wprowadzenia Nadleśnictwo Łomża odwołało zakaz wstępu do lasu. - Warunki pogodowe spowodowały zmniejszenie zagrożenia pożarowego, co było podstawą do odwołania zakazu – przekazuje Marcin Kiełczewski z Nadleśnictwa Łomża dziękując mieszkańcom regionu za cierpliwość i uszanowanie zakazu.

Zakaz wstępu do wszystkich lasów  Nadleśnictwa Łomża wprowadzono  21 sierpnia 2015 roku. Wówczas od pięciu dni wilgotność ściółki leśnej mierzona o godzinie 9.00 wynosiła poniżej 10 proc. Utrzymujące się przez dłuższy czas upały sprawiały, że każda iskra, czy niedopałek papierosa, mogły wywołać pożar. Ostatnie ochłodzenie i niewielkie opady deszczu poprawiły nieco sytuację w lesie. W piątek 4 września Nadleśniczy Nadleśnictwa Łomża wydał zarządzenie, na podstawie którego moc utraciło jego wcześniejsze zarządzenie – to z 21 sierpnia wprowadzające zakaz wstępu do lasu. To oznacza, że od dziś znowu każdy może wchodzić do lasów państwowych zarządzanych przez Nadleśnictwo Łomża. 
Dodajmy, że pod względem zasięgu terytorialnego łomżyńskie nadleśnictwo jest drugim co do wielkości w Polsce. Na powierzchni ponad 256 km2 rozsianych jest blisko 800 kompleksów leśnych. W skład nadleśnictwa wchodzą cztery obręby: Łomża, Mały Płock, Zambrów i Czerwony Bór.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę