Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 21 września 2023 napisz DONOS@
tekst płatny

Jest alternatywa dla nauczania indywidualnego dla dzieci z autyzmem

Od 1 września ruszyła pierwsza w Łomży Szkoła Podstawowa dla dzieci z Autyzmem i Niepełnosprawnością Sprzężoną. Szkoła prowadzona jest przez Fundację DR OTIS, która prowadzi w Łomży Przedszkole „Nutka” z grupami integracyjnymi oraz w Ostrołęce Przedszkole Iskierka – specjalistyczne przedszkole dla dzieci z autyzmem.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodziców otworzyliśmy pierwszą w Łomży szkołę podstawową dla dzieci z autyzmem. Wiele dzieci z autyzmem lub niepełnosprawnością sprzężoną skazanych jest na indywidualny tok nauki w domu. Często rodzi to problemy dla rodziców – nie mogą podjąć pracy, niekiedy brakuje czasu na załatwienie różnych spraw czy też po prostu na odpoczynek. Jako szkoła zapewniamy maksymalnie 4-osobową klasę, w której na stałe prowadzi zajęcia dwoje nauczycieli. Nauczyciele posiadają wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi z specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, nabyte w pracy w poradni dla dzieci z autyzmem, prowadząc indywidualne terapie czy też ucząc w innych placówkach edukacyjnych. Nasi nauczyciele posiadają kwalifikacje z zakresu oligofrenopedagogiki, logopedii, wczesnego rozwoju i edukacji dzieci z autyzmem. Ciągle podnoszą swoje kwalifikacje na kursach i szkoleniach. Naprawdę jesteśmy otwarci na współpracę z rodzicami oraz organizujemy konsultacje i szkolenia dla rodziców.

Nauka w Naszej Szkole jest bezpłatna, a ponadto możliwe jest uzyskanie stypendium terapeutycznego w wysokości 350 – 400 zł miesięcznie dla każdego ucznia naszej szkoły.

W ramach nauki w Naszej Szkole dzieci mają zapewnione między innymi, zajęcia z logopedii, integracji sensorycznej, dogoterapii, muzykoterapii, a w razie potrzeby także ćwiczenia z rehabilitantem.
Zapraszamy do naszej szkoły dzieci z klas I – III, także spoza Łomży.
Naukę w Naszej szkole można podjąć w każdej chwili, bez względu na uczęszczanie do innej placówki, lub nauki indywidualnej w domu. Szkoła posiada wszystkie uprawnienia szkoły publicznej.

Więcej informacji tel. 606 741 343 emai: fundacja.drotis@gmail.com


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę