sobota, 18 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif
tekst płatny

Jest alternatywa dla nauczania indywidualnego dla dzieci z autyzmem

Od 1 września ruszyła pierwsza w Łomży Szkoła Podstawowa dla dzieci z Autyzmem i Niepełnosprawnością Sprzężoną. Szkoła prowadzona jest przez Fundację DR OTIS, która prowadzi w Łomży Przedszkole „Nutka” z grupami integracyjnymi oraz w Ostrołęce Przedszkole Iskierka – specjalistyczne przedszkole dla dzieci z autyzmem.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodziców otworzyliśmy pierwszą w Łomży szkołę podstawową dla dzieci z autyzmem. Wiele dzieci z autyzmem lub niepełnosprawnością sprzężoną skazanych jest na indywidualny tok nauki w domu. Często rodzi to problemy dla rodziców – nie mogą podjąć pracy, niekiedy brakuje czasu na załatwienie różnych spraw czy też po prostu na odpoczynek. Jako szkoła zapewniamy maksymalnie 4-osobową klasę, w której na stałe prowadzi zajęcia dwoje nauczycieli. Nauczyciele posiadają wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi z specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, nabyte w pracy w poradni dla dzieci z autyzmem, prowadząc indywidualne terapie czy też ucząc w innych placówkach edukacyjnych. Nasi nauczyciele posiadają kwalifikacje z zakresu oligofrenopedagogiki, logopedii, wczesnego rozwoju i edukacji dzieci z autyzmem. Ciągle podnoszą swoje kwalifikacje na kursach i szkoleniach. Naprawdę jesteśmy otwarci na współpracę z rodzicami oraz organizujemy konsultacje i szkolenia dla rodziców.

Nauka w Naszej Szkole jest bezpłatna, a ponadto możliwe jest uzyskanie stypendium terapeutycznego w wysokości 350 – 400 zł miesięcznie dla każdego ucznia naszej szkoły.

W ramach nauki w Naszej Szkole dzieci mają zapewnione między innymi, zajęcia z logopedii, integracji sensorycznej, dogoterapii, muzykoterapii, a w razie potrzeby także ćwiczenia z rehabilitantem.
Zapraszamy do naszej szkoły dzieci z klas I – III, także spoza Łomży.
Naukę w Naszej szkole można podjąć w każdej chwili, bez względu na uczęszczanie do innej placówki, lub nauki indywidualnej w domu. Szkoła posiada wszystkie uprawnienia szkoły publicznej.

Więcej informacji tel. 606 741 343 emai: fundacja.drotis@gmail.com


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0