Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 17 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Bieg z Łomży do Giełczyna po świnię... i zdrowie

Główne zdjęcie
Mariusz Niziński ze stowarzyszenia „Biegamy dla Zdrowia”

Za dwa tygodnie odbędzie się 2 Bieg o Żywą Świnię. To impreza, której patronuje Ubojnia Zwierząt Robert Rytel w Podgórzu. Bieg główny rozgrywany jest na dystansie 21,195 km, a nagrodą dla zwycięzcy jest żywa świnia. Już dziś jest ponad 70. chętnych – U nas nie ma ścigania się za wszelką cenę, jest to bardziej zabawa – podkreśla Mariusz Niziński ze stowarzyszenia „Biegamy dla Zdrowia”, organizującego bieg wspólnie z Urzędem Miejskim w Łomży. – Biegniemy z Łomży do Giełczyna, losujemy nagrody – pierwszą, drugą, setną i kończymy piknikiem z pieczonym prosiakiem dla wszystkich!

2 Bieg o Żywą Świnię odbędzie się w sobotę 19 września. Duże zainteresowanie ubiegłorocznym I Świńskim Półmaratonem w Giełczynie sprawiło, że organizatorzy postanowili jeszcze bardziej uatrakcyjnić imprezę, zmieniając nieco jej formułę.
– Po raz pierwszy startujemy spod ratusza, okrążamy rynek i biegniemy z Łomży do Giełczyna – mówi Mariusz Niziński.  – Mimo tego, że są to zawody, to nie znaczy, że startują sami zawodowcy: są ludzie, którzy trenują więcej, ale startują też tacy biegający mniej, czy też zaczynający przygodę z bieganiem. Stąd różne dystanse, bo można pobiec na 21 czy 10 km, ale też na 4 km i jest to bieg dla wszystkich, bez ograniczeń wiekowych – mamy tam już zapisanych 11-latków i 70-latków!
Chociaż do biegu pozostało jeszcze ponad dwa tygodnie, to chęć udziału, popartą uiszczeniem opłaty startowej, zadeklarowało już ponad 70. uczestników, z których większość wystartuje na 21,195 km, czyli w klasycznym półmaratonie. Ułatwieniem dla mieszkańców Łomży i gminy Łomża jest fakt, że władze miasta oraz gminy zapewniły im 50% zniżkę w opłatach startowych, dlatego pewnie tutejszych biegaczy zgłasza się znacznie więcej niż w roku ubiegłym.
Wielu z nich, poza chęcią sprawdzenia się, czy wzięcia udziału w kolejnym biegu organizowanym przez łomżyńskich propagatorów zdrowego trybu życia i aktywności fizycznej, przyciągają też atrakcyjne nagrody. Pierwsza to oczywiście żywa świnia dla zwycięzcy kategorii OPEN w półmaratonie, ale kolejna zostanie rozlosowana spośród wszystkich zawodników, którzy ukończyli ten bieg. Z kolei półtusza wieprzowa zostanie rozlosowana między zawodnikami, którzy ukończyli bieg na 10 km, podobnie jak ćwiartka wieprzowa dla biegnących na 4 km. Oczywiście zwycięzca – biegu głównego bądź losowania – nie ma obowiązku zabrania do domu swej nagrody, istnieje bowiem możliwość otrzymania za nią ekwiwalentu pieniężnego w wysokości 400, 200 bądź 100 zł.
Wszyscy uczestnicy biegu otrzymają też imienny medal bądź inną pamiątkę, są też gwarantowane nagrody dla: najstarszego uczestnika, zawodnika, który przyjedzie na bieg z najdalej położonej miejscowości oraz dla ostatniego zawodnika na mecie. Zwycięzcy otrzymają też dodatkowo nagrody finansowe: najlepszą zawodniczkę i najlepszego zawodnika z gminy w półmaratonie Gmina Łomża nagrodzi kopertami zawierającymi po 100zł. Nagrody finansowe będą też rozlosowane, z podziałem po trzy na panie i panów: sześć pomiędzy mieszkańcami Łomży oraz sześć dla pozostałych uczestników. Specjalne nagrody są też przewidziane dla wszystkich czteroosobowych drużyn startujących w biegu na dystansie 21 km, ponieważ organizatorzy chcą promować w ten sposób bieganie rodzinne czy w drużynach złożonych z kolegów bądź przyjaciół.
– Zapraszamy do biegania, bo wszystko, co co robimy przygotowujemy z myślą o amatorach  – podkreśla Mariusz Niziński.  – I chociaż są to zawody, to wcale nie chodzi nam o to, żeby było jakieś współzawodnictwo. Zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie się ścigał, ale my zapraszamy przede wszystkim do zabawy w bieganie i jest to impreza dla wszystkich. Zawsze podkreślam, że biega się nie dla nagród, ale dla zdrowia i przyjemności spotkania z przyjaciółmi na świeżym powietrzu, ale nagradzamy bardzo dużą ilość uczestników, mamy zniżki dla mieszkańców Łomży i gminy Łomża w opłatach startowych, puchary, nagrody do losowania – nic, tylko przyłączyć się do nas w tym biegu po zdrowie!

Regulamin, szczegóły imprezy oraz zapisy na: www.biegamydlazdrowia.pl

Wojciech Chamryk


210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę