Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 18 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Bp Stefanek: Powitajmy wikariusza Chrystusa!

“Pontyfikat Benedykta XVI powinien być nową drogą dla naszego zjednoczenia” – uważa bp Stanisław Stefanek. Ordynariusz łomżyński w niedzielnym rozważaniu na antenie Radia Nadzieja powiedział, że nowego papieża powinniśmy witać nie tylko jako przyjaciela Jana Pawła II, ale przede wszystkim jako bożego wikariusza. Bp Stefanek wyraził głęboki żal z powodu wciąż istniejących podziałów religijnych. Hierarcha nawiązał do sąsiadujących z diecezją łomżyńską parafii prawosławnych. “Słyszę dokładnie tę samą Ewangelię, ten sam Chrystus, ta sama Eucharystia. Dlaczego nie jesteśmy razem, co nas dzieli?” - zapytał bp Stefanek.

Hierarcha z rozżaleniem słucha tej samej nauki głoszonej – jak stwierdził - z jakimś dziwnym dystansem. “Pontyfikat który dzisiaj się rozpoczyna niechby był nową drogą” - podkreślił bp Stanisław Stefanek.
Ordynariusz łomżyński podkreślił, że na uwagę zasługuje ciepłe przyjęcie Benedykta XVI przez Polaków. Jednocześnie zaznaczył, że nie powinno nam chodzić o przyjaźń kardynała Ratzingera z Janem Pawłem II. “Idziemy do niego dlatego, że jest on blisko Chrystusa, jest wikariuszem Boga” - powiedział bp Stefanek.
Bp zachęcił do modlitwy w intencji pontyfikatu nowego papieża. Uroczysta Msza św. w intencji Benedykta XVI odbędzie się w łomżyńskiej katedrze o godz. 18-00. Przewodniczyć jej będzie bp Stanisław Stefanek. Msza będzie transmitowana na antenie Radia Nadzieja.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę