Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 03 czerwca 2023 napisz DONOS@

Kukiz postawił na Ruch Narodowy

Główne zdjęcie
Adam Andruszkiewicz (fot. twitter.com/Andruszkiewicz1)

25-letni Adam Andruszkiewicz z Grajewa, od kilku miesięcy prezes ogólnopolskiej Młodzieży Wszechpolskiej, będzie „jedynką” w województwie podlaskim listy wyborczej KWW „Kukiz`15” w wyborach do Sejmu RP. Poinformował o tym sam Paweł Kukiz, który ogłosił nazwiska liderów list wyborczych swojego ugrupowania.

Adam Andruszkiewicz ukończył studia na kierunku stosunki międzynarodowe na Uniwersytecie w Białymstoku.  Mimo młodego wieku od lat związany jest z Ruchem Narodowym. Z list tego ugrupowania kandydował w ostatnich wyborach do Parlamentu Europejskiego i do Sejmiku Województwa Podlaskiego. W tych drugich wyborach – jesienią ubiegłego roku, będąc liderem listy w okręgu obejmującym Łomżę i powiaty grajewski, kolneński, łomżyński i zambrowski  – zdobył 1381 głosów poparcia. Ruch Narodowy w całym województwie w tych wyborach zebrał łącznie 7 104 głosów.

O tym, że to właśnie on znajdzie się na pierwszym miejscu listy wyborczej Kukiza miała zdecydować powołana przez muzyka rada społeczna zajmującej się weryfikacją kandydatów. Tuż za Andruszkiewiczem na liście do Sejmu ma być Tomasz Bokłaho przewodniczący rady miasta w Augustowie, a za nim Dominika Jocz radna z podbiałostockiego Wasilkowa.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę