piątek, 15 grudnia 2017 napisz DONOS@
171215122325.gif

Kukiz postawił na Ruch Narodowy

25-letni Adam Andruszkiewicz z Grajewa, od kilku miesięcy prezes ogólnopolskiej Młodzieży Wszechpolskiej, będzie „jedynką” w województwie podlaskim listy wyborczej KWW „Kukiz`15” w wyborach do Sejmu RP. Poinformował o tym sam Paweł Kukiz, który ogłosił nazwiska liderów list wyborczych swojego ugrupowania.

Adam Andruszkiewicz (fot. twitter.com/Andruszkiewicz1)
Adam Andruszkiewicz (fot. twitter.com/Andruszkiewicz1)

Adam Andruszkiewicz ukończył studia na kierunku stosunki międzynarodowe na Uniwersytecie w Białymstoku.  Mimo młodego wieku od lat związany jest z Ruchem Narodowym. Z list tego ugrupowania kandydował w ostatnich wyborach do Parlamentu Europejskiego i do Sejmiku Województwa Podlaskiego. W tych drugich wyborach – jesienią ubiegłego roku, będąc liderem listy w okręgu obejmującym Łomżę i powiaty grajewski, kolneński, łomżyński i zambrowski  – zdobył 1381 głosów poparcia. Ruch Narodowy w całym województwie w tych wyborach zebrał łącznie 7 104 głosów.

O tym, że to właśnie on znajdzie się na pierwszym miejscu listy wyborczej Kukiza miała zdecydować powołana przez muzyka rada społeczna zajmującej się weryfikacją kandydatów. Tuż za Andruszkiewiczem na liście do Sejmu ma być Tomasz Bokłaho przewodniczący rady miasta w Augustowie, a za nim Dominika Jocz radna z podbiałostockiego Wasilkowa.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0