Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 21 lipca 2024 napisz DONOS@

Wystawa klaczy w Piątnicy

W kulturze i historii Polski koń ma wyjątkową pozycję. Opiewano go w legendach i baśniach, portretowano, utrwalano w rzeźbie. Koń był ze swym właścicielem zawsze w czasach chwały - jak na polach bitwy pod Grunwaldem, Kircholmem, czy Wiedniem, ale w codziennej życiu. Konie hodowali chłopi, szlachta i magnaci. Były symbolem bogactwa, wygody, prestiżu, pozycji w środowisku. Teraz koni tylu w Polsce już nie ma, ale tam gdzie się pojawiają wzbudzają zachwyt. W niedzielę w Piątnicy odbywała się Regionalna Wystawa Klaczy Hodowlanych ze Źrebiętami. Było kilkunastu wystawców, kilkadziesiąt koni i wiele setek podziwiających je widzów...

Wystawa koni na terenie forcie nr II odbyła się po raz czwarty. Swoje klacze ze źrebiętami pokazało kilkunastu hodowców przede wszystkim z terenu powiatu łomżyńskiego i kolneńskiego. Prezentowano przede wszystkim konie zimnokrwiste, ale były także przedstawiciele ras szlachetnych. Wystawę i ocenę klaczy i źrebiąt zorganizowało Terenowe Koło Hodowców Koni w Łomży. Punktowano budowę, zdrowie i ogólne wrażenie oraz ruch zwierząt. Dla hodowców najlepszych klaczy i źrebiąt poza uznaniem w środowisku były także nagrody rzeczowe i pieniężne.
- Konie w naszej rodzinie były od zawsze – mówi hodowca z Bożejewa. - Kiedyś pracowały w polu. Teraz tylko maszyny, ale koniec pozostały i biegają po łące. To zwierzęta bez których nie może być gospodarstwa. Dziadek je miał, ojciec i ja mam i przekażę dzieciom...

Kilkugodzinna impreza przyciągnęła do Piątnicy widzów z całego regionu, którzy podziwiali piękno i grację koni. Były także przejażdżki bryczką, wierzchem i na kucykach dla najmłodszych.  Krzysztof Kozicki, wójt Piątnicy i współorganizator wystawy, cieszą się z wielkiego zainteresowania zapowiada, że kolejne edycja będą jeszcze większe.


Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę