środa, 13 grudnia 2017 napisz DONOS@

Kołakowski i Krynicka do Sejmu z PiS

Poseł Lech Antoni Kołakowski na 3. miejscu listy, a Bernadeta Krynicka, przewodnicząca Rady Miasta Łomża na 6. miejscu – to, według nieoficjalnych, ale potwierdzonych w dwóch źródłach informacji, łomżyńscy kandydaci na posłów z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Wczoraj listy wyborcze partii zatwierdził Komitet Polityczny. Na liście kandydatów na posłów jest także m.in.: Kazimierz Gwiazdowski z Radziłowa, wiceprzewodniczący sejmiku i wiceprezes powołanej niedawno przez Łomżę miejskiej spółki śmieciowej.

Jedynką PiS w województwie będzie poseł Krzysztof Jurgiel, drugi jest poseł Jarosław Zieliński – obaj są członkami  Komitetu Politycznego PiS.
Trzeci jest łomżyński poseł Lech Antoni Kołakowski. Dalej na liście mają być pochodzący z Białegostoku posłowie Dariusz Piontkowski i Jacek Żalek (od Gowina). Na 6. miejscu listy – i to chyba największa niespodzianka – ma być Bernadeta Krynicka, przewodnicząca Rady Miasta Łomża. Jej nazwiska nie było na liście wysłanej kilka tygodniu temu z Białegostoku do Warszawy.
Za Krynicką mają być Kazimierz Gwiazdowski m.in. wiceprezes nowej miejskiej spółki Zakład Gospodarowania Odpadami w Łomży i poseł Jacek Bogucki.
Na liście PiS do Sejmu mają być także radni sejmiku Marek Komorowski z Zambrowa i Łukasz Siekierko z Wysokiego Mazowieckiego, burmistrz Jedwabnego Michał Chajewski i Barbara Zalewska radna powiatu z Nowogrodu.

Kandydatem do Senatu w okręgu łomżyńsko-suwalskim został dotychczasowy senator Bohdan Paszkowski.

Foto: Lech Antoni Kołakowski
Foto: Bernadeta Krynicka
Foto: Kazimierz Gwiazdowski
Foto: Marek Komorowski
Foto: Michał Chajewski

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0