Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 30 maja 2023 napisz DONOS@

Asystent z fiskusa pomoże na starcie w biznesie. Na próbę w Łomży

Od 1 września mikroprzędsiębiorca, rozpoczynający działalność gospodarczą, będący podatnikiem urzędu skarbowego, w którym utworzono centrum obsługi, będzie mógł skorzystać z pomocy asystenta podatnika. Nowe stanowiska pojawią się pilotażowo w 50 urzędach skarbowych w Polsce uruchamiających centra obsługi. W województwie podlaskim będą to Urzędy Skarbowe w Łomży i w Suwałkach.

- Instytucję asystenta podatnika wprowadza ustawa o Administracji Podatkowej – podaje Radosław Hancewicz rzecznik prasowy Izby Skarbowej w Białymstoku. - Jest to jedno z narzędzi Systemu Obsługi i Wsparcia Podatnika, którego głównym celem jest wzmocnienie usługowej roli Administracji Podatkowej i wsparcie podatników w ich indywidualnych sprawach.
Asystenta podatnika będzie wyznaczał naczelnik urzędu skarbowego w ciągu trzech dni roboczych od dnia otrzymania wniosku podatnika rozpoczynającego prowadzenie działalności gospodarczej jako mikroprzedsiębiorca. Oferowana przez asystenta obsługa obejmować ma przede wszystkim udzielanie informacji w zakresie wypełniania deklaracji podatkowych, ale także udzielanie pomocy i wsparcia oraz informowanie na temat przepisów prawa podatkowego w tym należnych mu uprawnień.
- Asystent będzie realizował swoje zadania przez okres nie dłuższy niż 18 miesięcy – podaje Hancewicz zaznaczając jednocześnie, że czynności wykonywane przez niego nie stanowią doradztwa podatkowego.

Od 1 stycznia 2016 r. asystenci podatników mają świadczyć pomoc we wszystkich urzędach skarbowych w kraju.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę