Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 12 maja 2021 napisz DONOS@

Kradzież - kiepski sposób na długi

33-letni mieszkaniec Warszawy zgłosił policjantom z Grajewa, że skradziono mu samochód. Mundurowi szybko zatrzymali rzekomego złodzieja i odzyskali utracone auto. Okazało się, że ford został wypożyczony w Szwecji, a jego fikcyjna kradzież miała umożliwić sprzedaż pojazdu na Litwie. W ten przestępczy sposób mężczyzna chciał rozwiązać swoje problemy finansowe.

Wczoraj w nocy do dyżurnego grajewskiej Policji zadzwonił mężczyzna, który zgłosił, że przed chwilą z ulicy Wojska Polskiego ktoś ukradł mu samochód. Na miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci. Zgłaszający od razu wskazał mundurowym kierunek, w którym odjechał złodziej, a następnie razem z funkcjonariuszami rozpoczął poszukiwania skradzionego forda. Chwilę później policjanci odnaleźli utracone mondeo w rejonie stacji paliw przy ulicy Kopernika oraz zatrzymali znajdującego się przy aucie mężczyznę. Okazało się, że jest to 29-letni mieszkaniec Grajewa. Zgłaszający wskazał go, jako sprawcę kradzieży. Grajewianin był pijany. Badanie alkomatem wykazało u niego ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. 29-latek przyznał się do kierowania pojazdem, jednak miał zupełnie inną wersję wydarzeń. Twierdził, że razem przyjechali do Grajewa i nie doszło do żadnej kradzieży. Wtedy, w wyniku policyjnych ustaleń, wyszło na jaw, że ford figuruje, jako utracony na terenie Szwecji. Dalsza praca mundurowych pozwoliła na rozwianie wielu niejasności dotyczących tej sprawy. Z informacji funkcjonariuszy wynika, że zgłaszający kradzież samochodu 33-letni mieszkaniec Warszawy wypożyczył forda w Szwecji i przyjechał nim do Polski. Przyznał policjantom, że chciał go następnie sprzedać na Litwie, a w celu uniknięcia odpowiedzialności za niezwrócone do wypożyczalni auto upozorował jego kradzież. Jak tłumaczył miał problemy finansowe i w ten sposób chciał je rozwiązać. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu, a funkcjonariusze wyjaśniają teraz dokładne okoliczności całej sprawy. 33-latek usłyszał już zarzut przywłaszczenia powierzonej rzeczy, natomiast Grajewianin odpowie za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości, bez prawa jazdy i w czasie obowiązywania zakazu sądowego prowadzenia pojazdów. Dalej postępowaniem obu mężczyzn zajmie się sąd.

źródło – oficer prasowy KPP w Grajewie


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę