sobota, 18 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif

Prace w ciepłowni miejskiej przebiegają zgodnie z harmonogramem

Od poniedziałku większość mieszkańców Łomży pozbawiona jest ciepłej wody. Wyłączenie dostaw ciepła ma związek z pracami remontowymi prowadzonymi w ciepłowni miejskiej. Jak informuje Ryszard Fiederowicz, wiceprezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Łomży póki co wszelkie prace przebiegają zgodnie z przyjętym harmonogramem, co oznacza, że w niedzielę ciepła woda powinno powrócić do mieszkań w Łomży.

fot. MPEC Łomża
fot. MPEC Łomża

Wyłączenie pracy ciepłowni miejskiej nastąpiło w poniedziałek 24 sierpnia o godz. 4.00.
- Głównym powodem tej sytuacji jest konieczność wymiany zbiorczego kanału spalin i czopucha z uwagi na bardzo zły stan techniczny tych elementów – przekazuje Fiederowicz. - Praktycznie od początku istnienia obiektu (początek lat 80-tych ubiegłego wieku) czopuch i zbiorcze kanały spalin nie przechodziły gruntownego remontu. Prace związane z wymianą kanałów spalin wykonuje specjalistyczna firma.
Jak dodaje Fiedorowicz do środy prace remontowe przebiegały zgodnie z przyjętym harmonogramem, co oznacza, że powinny zakończyć się one zgodnie z planem. Wcześniej MPEC informował, że przerwa w dostawach ciepła potrwa do niedzieli.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0