poniedziałek, 23 października 2017 napisz DONOS@

Kontrowersyjny harmonogram budowy ulic Łomży

Pod presją radnych z Komisji Gospodarki Komunalnej prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski wycofał z porządku obrad dzisiejszej sesji Rady Miasta projekt programu budowy ulic Łomży na lata 2016-2019. Prezentowany w nim harmonogram burzy ten ustalony w „starym”, ale obowiązującym dziś jeszcze programie budowy ulic Łomży na lata 2012-2016.

Harmonogram budowy ulic w Łomży według projektu programu na lata 2016-2019
Harmonogram budowy ulic w Łomży według projektu programu na lata 2016-2019

Ustalenie harmonogramu budowy ulic na całą kadencję z zapasem to pomysł poprzednich władz miasta na ucięcie politycznych przepychanek i targów o przedwyborcze budowy ulic. Wiadomo, że na ten cel w budżecie miasta można przeznaczyć rocznie około 5 mln zł, a „Program budowy ulic” miał być czymś w rodzaju listy w jakiej kolejności ulice będą budowane – od najważniejszych do tych najmniej istotnych.  Pierwszy  w Łomży” uchwalono w 2011 roku od razu na pięć kolejnych lat: 2012, 2013, 2014, 2015 i 2016.

I choć stary program obejmuje jeszcze cały przyszły rok, nowy prezydent miasta, chce wprowadzić nowy Program i nowym harmonogramem, który zmienia także listę dróg do budowy w przyszłym roku. Propozycja wzbudziła wiele kontrowersji także wśród radnych miasta. Komisja Gospodarki Komunalnej, która na posiedzeniu opiniowała projekt uchwały, zaproponowała jej zdjęcie z porządku obrad i dopracowanie w ratuszu. I tak się stało. Na samym początku środowej sesji prezydent Mariusz Chrzanowski poprosił aby ten punkt z porządku dzisiejszych obrad wykreślić i radni na to przystali. Nowy harmonogram budowy ulic w Łomży ma wrócić na sesję za miesiąc.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0