Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 15 maja 2021 napisz DONOS@

I po deszczu

Około 10 litrów wody na metr kwadratowy powierzchni ziemi spadło wczoraj wieczorem w Łomży. To był pierwszy i najprawdopodobniej ostatni w tegorocznym sierpniu tak „duży” opad deszczu. Zazwyczaj w ciągu tego miesiąca jest 11 deszczowych dni, a suma opadów wynosi około 60 litrów.

Zgodnie z pomiarami opadów dokonywanymi na stacjach IMGW w regionie Łomży największy opad był w Nowym Cydzynie, gdzie spadło 11 mm deszczu, czyli 11 litrów na metr kwadratowy. W  Burzynie nad Biebrzą było to 9,7 mm, w Radziłowie 7,3, a w Dobrymlesie u ujścia Pisy do Narwi 7,2 mm.
Niestety była to tylko kropla w morzu potrzeb i jak się wydaje pierwsza oraz ostatnia w tym miesiącu. Synoptycy zapowiadają, że kolejne dni sierpnia będą bardzo ciepłe, a termometry w Łomży mogą wskazywać nawet 30°C.

Dziś według  Maciej Maciejewski, dyżurnego synoptyka z białostockiego wydziału Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych IMGW w dzień zachmurzenie umiarkowane, na północy województwa okresami duże i tam możliwe słabe, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 22°C do 24°C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i południowo-zachodni.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od 9°C do 11°C. Wiatr słaby, południowo-zachodni i południowy.

Jutro cieplej temperatura maksymalna od 27°C do 29°C.

210510110729.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę