Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 08 czerwca 2023 napisz DONOS@

Obwodnica Konarzyc coraz bliżej

Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Białymstoku wszczął postępowanie w sprawie wydania decyzji środowiskowej na budowę i rozbudowę drogi wojewódzkiej Nr 677 Łomża – Śniadowo wraz z obwodnicą Konarzyc. Inwestor, Podlaski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Białymstoku, chce aby przebiegała ona po wschodniej stronie miejscowości, za torami kolejowymi i aby zaczynała się już na terenie miasta Łomża.

Pierwsze plany budowy obwodnicy Konarzyc przedstawiono jesienią ubiegłego roku. Wówczas przedstawiony jej przebieg wywołał wiele głosów sprzeciwu. Obwodnica miała zaczynać się  – patrząc od strony Łomży -  kilkadziesiąt metrów za skrzyżowaniem z ulicą Leśną, która prowadzi do łomżyńskiej Kraski. Zakładano, że powstanie tu rondo, a obwodnica pobiegnie wzdłuż torów kolejowych – od strony miejscowości - i zakończy się za Konarzycami w okolicy skrzyżowania z drogą na Boguszyce. Po protestach mieszkańców drogowcy przerzucili obwodnicę za tory i znacząco ją wydłużyli. Zgodnie z proponowanym wariantem obwodnica ma zaczynać się w Łomży w okolicach skrzyżowania drogi z ul. Pawią, a kończyć się będzie tuż za Konarzycami i łączyć się z obecna drogą Łomża – Śniadowo w okolicach skrzyżowania z drogą do Boguszyc.
Takie rozwiązanie oznacza, że obwodnica Konarzyc będzie funkcjonowała niezależnie do dużej obwodnicy Łomży, która także ma objąć swym zasięgiem Konarzyce.

Dodajmy, że przebudowa drogi wojewódzkiej Nr 677 na odcinku Łomża – Śniadowo wraz z obejściem Konarzyc ma być zrealizowana z środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014 – 2020. Wartość inwestycji szacowana jest na 39 mln zł.
Planowana inwestycja dotyczy przebudowy około 14 km drogi. Obejmuje poszerzenie jezdni do szerokości 7 m, wzmocnienie istniejącej nawierzchni oraz umocnienie poboczy, korektę łuków i niwelację wzniesień, ale także budowę ciągu pieszo-rowerowego na całej długości odcinka drogi.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę