sobota, 18 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif

Słońce zamiast MPEC

Od dziś, pomimo braku dostaw energii ciepłej z MPEC, pływalnia nr 1 przy ul. Niemcewicza, ponownie działa po czterotygodniowej przerwie technologicznej. Wodę w basenie, oraz tę wykorzystywaną pod prysznicami, podgrzewać ma słońce. - Synoptycy zapowiadają na ten tydzień piękną słoneczną pogodę, więc liczymy, że zamontowane na obiekcie kolektory wytworzą wystarczająco dużo ciepła, aby pływania mogła normalnie funkcjonować – mówi Andrzej Modzelewski, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łomży.

Pływalnia nr 1 przy ul. Niemcewicza
Pływalnia nr 1 przy ul. Niemcewicza

Pływalnia przy ul. Niemcewicza miała przerwę technologiczną od 27 lipca do wczoraj. W jej trakcie wymieniono wodę w basenie, filtry, dokonano drobnych robót konserwacyjnych.  Od dziś normalnie rozpoczęła funkcjonowanie pomimo tego, że Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplej wyłączyło na tydzień dostawę ciepła do całego miasta. Pływalnia może funkcjonować dzięki wyjątkowo słonecznemu sierpniowi...
W 2011 roku za ponad 1,6 mln zł – w większości z unijnej dotacji – zamontowano na zmodernizowanym nieco wcześniej basenie przy ul. Niemcewicza (dawnej basen przy SP nr 10),  112 kolektorów słonecznych o łącznej mocy 260 KW.
- Jest słonecznie i pięknie, a synoptycy zapowiadają na ten tydzień nawet 30 stopni ciepła, więc liczymy, że kolektory wytrzymają obciążenie i będą produkowały wystarczająco dużo ciepła, aby pływalnia mogła normalnie funkcjonować – mówi   dyrektor MOSiR Andrzej Modzelewski zapraszając mieszkańców do skorzystania z możliwości kąpieli w tym basenie.

Pływalnia przy ul. Niemcewicza oferuje możliwość kąpieli w basenie sportowym długości 25 metrów, ale także basen rekreacyjny - o powierzchni 75 m2, ze zjeżdżalnią a także jacuzzi i saunę. W dni powszednie czynna jest od godz. 6.00 (a w soboty, niedziele i święta od 8.00) do 22.00.  Godzinny bilet „normalny” kosztuje do 6 zł do 9 zł, a „ulgowy” od 4,5 zł do 6 zł.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0