Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 15 maja 2021 napisz DONOS@

Zakaz wstępu do lasów

Z powodu utrzymującego się dużego zagrożenia pożarowego i panującej suszy Nadleśnictwo Łomża oraz Nadleśnictwo Nowogród wprowadziły zakaz wstępu do lasu.  Zakaz obowiązuje od 21 sierpnia do odwołania. Za nieprzestrzeganie zakazu wstępu do lasu grozi mandat w wysokości 500 zł. Na obrzeżach lasów obu nadleśnictw rozwieszone są znaki informujące o zakazie wstępu.

Wstęp do lasów państwowych w Polsce jest wolny, jednak w sytuacjach katastrofalnego zagrożenia pożarowego lasu wprowadzany jest okresowy zakaz wstępu do lasu; w celach ochrony przyrody i zapewnienia bezpieczeństwa ludzi. Zgodnie z wymogami prawa zakaz ten może wprowadzić nadleśniczy jeżeli przez kolejnych 5 dni wilgotność ściółki mierzona o godzinie 9.00 będzie niższa od 10 proc.

210510110729.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę