Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 15 maja 2021 napisz DONOS@

Sucho też w mieście

Nawet po 40-50 tysięcy litrów wody wylewane jest każdej nocy przez pracowników zieleni miejskiej na skwery i rabaty w Łomży. Mimo to susza zaczyna doskwiera roślinom coraz bardziej. Niedobór wody odczuwają także drzewa. Wiele lip ma już żółte, suche liście. - Robimy co możemy, ale dopóki nie spadnie porządny deszcz, możemy jedynie zabiegać, aby rośliny to przeżyły – mówi Marek Olbryś, dyrektor MPGKiM, pod którego podlega także zakład zieleni miejskiej.

Średnia roczna suma opadów atmosferycznych w okolicach Łomży wynosi około 55 litrów na metr kwadratowy powierzchni. Największe miesięczne sumy opadów występują w lipcu i sierpniu. Za zwyczaj jest to od 8 – 9 litrów miesięcznie. W tym roku niestety, ale już czerwiec był bardzo suchy, a oba wakacyjne miesiące dodatkowo podgrzały atmosferę. Efekt to susza, która dotyka uprawy rolnice, lasy, ale także rośliny w mieście.  W Łomży pracownicy zieleni miejskiej już od dłuższego czasu podlewają skwery i rabaty kwiatowe.
- Mamy do dyspozycji dwie beczki po 5 tys. litrów i one jeżdżą całe noce – mówi Marek Olbryś dodając, że każda z nich wykonuje po 4-5 kursów. - Ostatnio zaczęliśmy podlewać także drzewa, bo i one usychają. Drzewa podlewamy także w ciągu dnia, ale kwiaty można podlewać tylko nocami.

Niestety na razie synoptycy nie prognozują opadów deszczu w regionie.

210510110729.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę