Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 18 maja 2021 napisz DONOS@

Cena mleka dalej spada

Lipiec był kolejnym - 19 już z rzędu - miesiącem w którym spadały ceny mleka w skupie. W województwie podlaskim rolnicy za 100 litrów sprzedanego mleka otrzymywali średnio po 116 zł i 33 gr. To o ponad 3% mniej niż miesiąc wcześniej, ale i tak – według danych GUS - była to najwyższa cena mleka w kraju.

Średnia cena skupu mleka w Polsce w lipcu 2015 roku wynosiła 108,47 zł za 1 hl. To mniej o 1,7% niż przed miesiącem, o 19% niż przed rokiem i już o blisko 30% mniej niż za mleko płacono w grudniu 2013 roku, gdy cena mleka w Polsce była najwyższa (153,93zł/hl).
W lipcu w województwie podlaskim spadek ceny skupu mleka był większy niż średnio w kraju. Średnia cena mleka po jakiej sprzedawali go tutejsi rolnicy wyniosła 116,33 zł/hl wobec 120,23 zł/hl w czerwcu 2015r. Mimo spadku w dalszym ciągu mleczarnie w województwie podlaskim za mleko płacą najwyższą cenę w Polsce.
Na sąsiednim Mazowszu średnia cena mleka w lipcu wyniosła 106,72 zł/hl, a w łódzkim i świętokrzyskim za 1 hl mleka płacono już tylko po 100 złotych z groszami.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę