Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 12 maja 2021 napisz DONOS@

16 nastolatek zagra w tenisa na „Piątuś” Cup 2015

- Chcemy w Łomży promować tenis, piękną dyscyplinę sportową, oraz pokazać kibicom i naszym zawodniczkom zawody tenisowe na najwyższym w Polsce poziomie w kategorii wiekowej do lat 14 – mówi Tomasz Waldziński, trener UKS Return, i zaprasza na Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Młodziczek „Piątuś” Cup 2015. Rozgrywki tenisowe będą odbywały się od soboty do poniedziałku, 22. - 24. sierpnia, na dwóch kortach III LO przy Senatorskiej 13 w Łomży. - Uroczyste rozpoczęcie zaplanowaliśmy na sobotę, 22. sierpnia, o godz. 10. Barw Łomży będą broniły: Zuzanna Łempicka, Ola Czerwińska, Kasia Przybyszewska, Paula Rafałowska i Maja Cyndzas. Serdecznie zapraszamy z rodzinami i przyjaciółmi!

Na organizowanym po raz pierwszy „Piątuś” Cup Łomżę będzie reprezentowało pięć zawodniczek UKS Return. Najmłodsza to uczennica Szkoły Podstawowej nr 7 w Łomży 11-letnia Maja Cyndzas. Wystąpią również jej starsze koleżanki, 13-letnie absolwentki ,,Siódemki”: Aleksandra Czerwińska i Paula Rafałowska. O puchar walczyć będą: ich rówieśnica po SP nr 10 Katarzyna Przybyszewska i uczennica Publicznego Gimnazjum nr 1 w Łomży 14- letnia Zuzanna Łempicka. – Nie wszystkie nasze zawodniczki trenują zawodniczo – uprzedza trener Waldziński. – Taką rasową tenisistką na zawody ogólnopolskie jest Ola Czernicka, swoich sił spróbowała także Kasia Przybyszewska, ale dla pozostałych to będzie wielka próba umiejętności i charakteru, tym większa, że turniej trwa trzy dni: w sobotę i niedzielę od godziny 10. do 20., zaś w poniedziałek od 10. do około 18. Młodsze zawodniczki grają w turniejach lokalnych i wojewódzkich. Cieszy mnie, że zdecydowały się zagrać w tym turnieju, bo będzie to dla nich wielka, wspaniała i niezwykła lekcja gry na korcie, będą miały możliwość porównania swoich umiejętności technicznych i taktycznych z koleżankami z Polski. Ta chęć udziału w turnieju przekładach się na ich zainteresowania, ponieważ są miłośniczkami sportu i rekreacji. Podchodzą z uśmiechem, bo to fajne, ambitne, zdrowe i pełne emocji tenisistki z Łomży.

O ludziach, meczach i pieniądzach
Organizatorami turnieju są: III LO w Łomży, UKS Return Łomża i OSM Piątnica. – Do tej pory z OSM Piątnica organizowaliśmy przez 10 lat turniej Nadzieja CUP mężczyzn – wyjaśnia Tomasz Waldziński. – Niedawno dyrektor naszej szkoły Grażyna Chodnicka, wspólnie z prezesem klubu UKS Return Tomaszem Poredą i ze mną, zaproponowała Zbigniewowi Kalinowskiemu, prezesowi OSM Piątnica, aby zorganizować poważny turniej o charakterze młodzieżowym. Prezes zareagował pozytywnie i powiedział, że chętnie wesprze nas w działaniu, ponieważ jego firma wspiera, przede wszystkim, młodzież. Turniej nazwaliśmy ,,Piątuś” Cup 2015 i zaadresowaliśmy do młodziczek, tj. dziewcząt do lat 14. Wpisało się to w strategię producenta jogurtów z naturalnego mleka ,,Piątuś”.
Aby w Łomży mógł odbyć się Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Młodziczek, Polski Związek Tenisowy musiał stwierdzić, że UKS Return zdobył odpowiednią liczbę punktów bonusowych. Punkty zdobywa się za starty w zawodach prestiżowych, ogólnopolskich, przez co samemu także zdobywa się prestiż i można aspirować o przeprowadzanie rozgrywek na swoich kortach. Dzięki temu, w najbliższą sobotę od godziny 10. do 20. na kortach przy III LO zobaczymy mecze tenisa z udziałem łomżynianek oraz zawodniczek z: Łodzi, Warszawy, Olsztyna i Gdańska. Turniej będzie najprawdopodobniej rozgrywany systemem grupowym każdy z każdym, przez co pierwszy mecz przegrany nie będzie dyskwalifikował  w rozgrywkach. 16. zawodniczek zostanie rozlosowanych na cztery grupy, a zwyciężczynie zagrają każda z każdą o pierwsze miejsce; zdobywczynie drugich miejsc o drugie itd. Ale decyzję o tym, jak faktycznie mają przebiegać zawody „Piątuś” Cup 2015, podejmie Janusz Sewastianow (lat 64), bardzo ceniony sędzia PZT z wieloletnim doświadczeniem.
OSM Piątnica została sponsorem głównym OTKM ,,Piątuś” Cup 2015, przeznaczając 6 tys. zł na puchary, nagrody rzeczowe, opłaty sędziego i kortowych, zakup piłek tenisowych itp.. Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski dołożył 10 tys. zł na przygotowanie kortów turnieju: zakup mączki, oświetlenie oraz infrastrukturę kortów, aby obiekt wyglądał jak na ogólnopolski turniej przystało.

Mirosław R. Derewońko


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę