poniedziałek, 11 grudnia 2017 napisz DONOS@

Mleczarze pojadą protestować do Brukseli

Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka apeluje do rolników, producentów mleka z Polski o jak najliczniejszy udział w planowanym na początku września proteście europejskich producentów mleka. Protest odbędzie się przed budynkiem, w którym ministrowie rolnictwa Unii Europejskiej będą mieli swoje nadzwyczajne posiedzenie.

„Celem akcji hodowców bydła mlecznego i producentów mleka jest zwrócenie uwagi ministrów rolnictwa i europejskich konsumentów na stale pogarszającą się sytuację na rynku mleka. Europejscy rolnicy chcą zmusić ministrów rolnictwa i Komisję Europejską do podjęcia działań, które doprowadzą do wzrostu cen mleka w skupie i poprawią opłacalność produkcji” - czytamy z komunikacie opublikowanym na stronie internetowej PFHBiPM.
Protest odbędzie się 7 września o godzinie 11.30 w Brukseli. Koordynatorem akcji jest Europejska Rada Mleka (European Milk Board). Organizatorzy przewidują uczestnictwo ok. 5 tys. osób i ok. 500 traktorów.
- Apelujemy w imieniu Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka o jak najliczniejsze wsparcie słusznych postulatów i liczny udział w brukselskiej demonstracji – czytamy w komunikacie PFHBiPM.
Zainteresowani udziałem w proteście rolnicy z regionu mogą kontaktować się w tej sprawie z  Dorotą Śmigielską z PFHBiPM: tel: 22 502 33 87, 22 502 33 43 lub 504 725 951. 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0