Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 12 maja 2021 napisz DONOS@

Nowy harmonogram budowy ulic Łomży

Główne zdjęcie
Program budowy ulic na lata 2016-2019 (projekt)

Ulice Piaski i Podleśna w „starym” programie budowy ulic Łomży na lata 2012-2016 zapisane były na przyszły rok. W projekcie „nowego” programu na lata 2016-2019 te ulice do budowy planowane są dopiero w 2018 roku. Rok wcześniej ma być wybudowana ulica Modrzewiowa, która w „starym”, dziś jeszcze obowiązującym, programie była na liście rezerwowej. To nie jedyne zmiany harmonogramu budowy ulic jakie zaproponował ratusz. Prezydent chce, aby nowy dokument został uchwalony podczas sesji Rady Miasta w przyszłym tygodniu.

Ustalenie harmonogramu budowy ulic na całą kadencję z zapasem to pomysł poprzednich władz miasta na ucięcie politycznych przepychanek i targów o przedwyborcze budowy ulic. Wiadomo, że na ten cel w budżecie miasta można przeznaczyć rocznie około 5 mln zł, a „Program budowy ulic” miał być czymś w rodzaju listy w jakiej kolejności ulice będą budowane – od najważniejszych do tych najmniej istotnych.  Pierwszy  w Łomży” uchwalono w 2011 roku od razu na pięć kolejnych lat: 2012, 2013, 2014, 2015 i 2016.

I choć nie wszystkie ulice zbudowano zgodnie z tym harmonogramem, to jednak program przynajmniej ukrócił targi miejskich radnych podczas uchwalania budżetów na kolejne lata. Teraz, nowy prezydent miasta, chce wprowadzić mowy Program budowy ulic na lata 2016-2019. Tak jak w poprzednich latach na realizacje programu miasto chce wydawać ok. 5 mln zł rocznie. Do końca tej kadencji samorządu w ramach programu zbudowane ma być 10 ulic. Zgodnie z projektem dokumentu w przyszłym roku zbudowane miałyby być cztery: Wiosenna, która pochłonie grubo ponad połowę rocznych środków programu, nowa ulica na scalonym niedawno terenie pomiędzy ulicami Zawadzką, Sikorskiego a Szosą Zambrowską, sięgacz ul. Poligonowej do firmy Konrad, oraz niespełna 300-metrowa nowa ulica na Bawełnie.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę