Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 01 czerwca 2023 napisz DONOS@

Pot i krew – krople nadziei

Ponad 30-stopniowe temperatury w pierwszej połowie tegorocznego sierpnia powodowały, że pątnicy 31. Łomżyńskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę wyleli wyjątkowo dużo potu. Mówił o tym w sobotni wieczór, podczas ostatniego spotkania „Białej Grupy im. Papieża Jana Pawła II, ks. Radosław Kubeł – szef Grupy Ratowniczej zabezpieczającej pielgrzymkę. Swoistym dopełnieniem pielgrzymiego trudu była kolejna edycja parafialnej akcji „Oddaj krew... z Chrystusem”, zorganizowanej w niedzielę 16 sierpnia pod hasłem „Pielgrzymkowy Dar Krwi Parafii Krzyża Świętego w Łomży. Krople życiodajnego płynu ofiarowały z dobroci swych serc 42 osoby.

Dzięki ich otwarciu na potrzebę ratowania zdrowia i życia bliźnich, bank krwi łomżyńskiego szpitala wzbogacił się o 18.700 ml krwi, której braki odczuwane są corocznie w okresie wakacji. Tym większą wdzięczność wyrażamy więc wszystkim krwiodawcom, którzy odwiedzili punkt poboru krwi zaaranżowany w Centrum Katolickim im. Papieża Jana Pawła II. Zauważenia wymaga fakt, że czworo spośród nich oddawało krew po raz pierwszy w życiu. To bardzo budujące, że nieustannie przybywa pośród nas osób gotowych nieść bezinteresowną pomoc innym poprzez krople ofiarowanej, niezastąpionej krwi.

Trud czterystukilometrowego, kilkunastodniowego wędrowania w kurzu i spiekocie, nieporównywalny jest z kilkudziesięcioma minutami poświęconymi na oddanie, w komfortowych warunkach, tzw. „jednostki” krwi. Ale też 450 ml ofiarowanej jednorazowo krwi nie da się zastąpić żadną ilością potu. Jesteśmy więc wdzięczni zarówno tym, którzy pokonując samych siebie, w pocie podążali ku cudownej ikonie Jasnogórskiej Pani, jak i tym którzy wytrwale, codziennie wspierali pielgrzymów swą modlitwą podczas apelowych spotkań Białej Grupy, ale także wszystkim którzy swą krwią, modlitwą, pracą i życzliwością przyczynili sie do przeprowadzenia kolejnej edycji parafialnej akcji Oddaj krew... z Chrystusem. Krople tego potu i te krople krwi, wzbudzając naszą radość i podziw, rozpalają w nas nieustannie niegasnącą nadzieję, że wspólnie, choć różnymi „drogami” podążamy do tego samego celu.

Najbliższa, kolejna edycja parafialnej akcji krwiodawczej już 18 października. Zapraszamy!

Tekst i fot. Tadeusz Babiel


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę