Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 30 maja 2023 napisz DONOS@

Wody w Narwi coraz mniej, a samorządowcy chcą ją jeszcze spuścić

Już o tylko 1 cm powyżej rekordowego minimum wynosił w piątkowy poranek poziom Narwi w Nowogrodzie. Głębokość rzeki w punkcie pomiarowym wynosiła tam tylko 17 cm. W ciągu trzech dni rzeka straciła 3 cm. W Łomży wody ubywa prawie tak samo szybko. Według obserwatora o 6. rano poziom rzeki wynosił 69 cm, czyli tylko 3 cm powyżej rekordowego minimum. W Wiźnie rzeka w ciągu ostatnich trzech dni straciła 5 cm do poziomu 124 cm (rekordowe minimum 116 cm). Aż strach pomyśleć co by się stało gdyby – zgodnie z planami samorządowców z Łomży i trzech okolicznych gmin Łomży, Piątnicy i Nowogrodu, którzy powołali Łomżyński Obszar Funkcjonalny – doszło do zniszczenia kamiennych raf na Narwi m.in. w Czarnocinie. Tylko ta rafa piętrzy dziś poziom rzeki w Łomży o ponad 20 cm.

W najbliższym czasie rada miasta Łomży oraz pozostałe radny gmin ŁOF mają przyjmować uchwały w sprawie przyjęcia Strategii Zrównoważonego Rozwoju Łomżyńskiego Obszaru Funkcjonalnego na lata 2014 – 2020. Wśród proponowanych do realizacji projektów za pieniądze unijne jest i ten pod nazwą: „Łączy nas rzeka -rewitalizacja”, który zakłada rozbiórki kamiennych raf na Narwi.


Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę