środa, 22 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif

Te zdjęcia pomogą rozwikłać zagadkę zabitego noworodka?

Zdjęcia kocyka, ręcznika oraz plecak, w które owinięty był noworodek wrzucony do stawu pod Poniatem opublikowała policja. - Pokazując te fotografie mamy nadzieję, że być może ktoś je rozpozna – przekazują policjanci. Niestety prowadzone dotychczas w tej sprawie intensywne czynności policyjne pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Łomży nie doprowadziły śledczych do ustalenia tożsamości dziecka ani jego rodziców jak również ewentualnych osób mogących mieć związek z porzuceniem noworodka.

kocyk (fot. KWP Białystok)
kocyk (fot. KWP Białystok)
plecak (fot. KWP Białystok)
plecak (fot. KWP Białystok)
ręcznik (fot. KWP Białystok)
ręcznik (fot. KWP Białystok)

- Być może ktoś rozpozna przedmioty, w które owinięte było ciało noworodka odnalezionego w minioną sobotę w leśnym stawie w gminie Piątnica koło Łomży. Każdy sygnał w tej sprawie może być bardzo ważny w wyjaśnieniu okoliczności śmierci dziecka i dotarciu do osób mogących mieć związek z jego porzuceniem. Prosimy o pomoc w tej sprawie – apelują policjanci.
Osoby, które mogą pomóc w ustaleniu właścicieli tych przedmiotów proszone są o kontakt z prowadzącą postępowanie w tej sprawie  Komendą Wojewódzką Policji w Białymstoku tel. /85/ 670 23 05, lub też z najbliższą jednostką Policji – tel. 997 lub 112.
Policjanci podają, że na tym etapie postępowania niewykluczonym jest, że mogły być to osoby nie tylko pochodzące z regionu, ale również przyjezdne z innych części kraju. Istotną dla wyjaśnienia tej sprawy może być każda informacja, a przede wszystkim dotycząca zabezpieczonych na miejscu zdarzenia przedmiotów (kocyk, ręcznik, plecak), w które dziecko było owinięte.

Przypomnijmy w minioną sobotę (8 sierpnia 2015 r.) w leśnym stawie w okolicach wsi Poniat w gminie Piątnica koło Łomży odnalezione zostało porzucone przez dotychczas nieustalone osoby ciało noworodka. Chłopczyk odnaleziony został w szmacianym zawiniątku. Z pierwszych ustaleń sekcji zwłok wynika, że chłopiec zaraz po urodzeniu, jeszcze z niepodwiązaną pępowinę, prawdopodobnie został zamordowany, a następnie zawinięty i wrzucony do wody.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0