Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 17 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Asfalt zamiast „kocich łbów”

Główne zdjęcie
fot. UM Jedwabne

Kolejne ponad dwa kilometry biegnącej wzdłuż Biebrzy drogi Wizna – Radziłów zyskało nowy asfaltowy dywanik. W ramach tzw. schetynówek, za nieco ponad 1,5 mln zł przebudowano fragment drogi pomiędzy wsiami Mocarze a Chyliny na terenie gminy Jedwabne.

fot. UM Jedwabne
fot. UM Jedwabne

Modernizacja drogi była możliwa dzięki wsparciu środkami z „Narodowego programu przebudowy dróg lokalnych – Etap II Bezpieczeństwo – Dostępność – Rozwój”. Całkowity koszt inwestycji to 1 552 959,30 zł. a uzyskana dotacja z budżetu państwa wyniosła 776 479,64 zł. Na resztę po połowie zrzuciły się samorządy gminy Jedwabne przez której teren przebiega droga i powiatu łomżyńskiego, który formalnie nią zarządza.

W uroczystości przecięcia wstęgi symbolizującej otwarcie nowej asfaltówki wzięły udział władze obu samorządów oraz m.in. wicewojewoda  podlaski Wiesław Żyliński, który w swoim wystąpieniu podkreślił, że droga ta stanowi ważny element regionalnego systemu transportowego dróg powiatowych i dochodzących do niej dróg gminnych. Zmiana nawierzchni z brukowej na asfaltową i rozwiązania poprawiające bezpieczeństwo i przepustowość drogi przyczynią się też do skrócenia czasu przejazdu, zmniejszenia zużycia paliwa, tym samym zmniejszenia emisji spalin.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę