Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 03 czerwca 2023 napisz DONOS@

Dzierzgowski ponownie stanie przed sądem

Główne zdjęcie
Wojciech Dzierzgowski

Olsztyńska prokuratura zaskarży wydany przez Sąd Rejonowy w Łomży wyrok uniewinniający w sprawie byłego wicewojewody podlaskiego Wojciecha Dzierzgowskiego. Informację o tym przekazała PAP powołując się rzecznika prasowego olsztyńskiej prokuratury. - Prowadzący sprawę prokurator przygotowuje apelację, która trafi do Sądu Okręgowego w Łomży - podaje agencja.

Dzierzgowski to były wieloletni szef PSL-u w województwie podlaskim i wicewojewoda. Oba stanowiska stracił wiosną tego roku w konsekwencji oskarżenia go przez Prokuraturę Okręgową w Olsztynie o popełnienie 13 przestępstw dotyczących podania nieprawdy w oświadczeniach majątkowych, oraz podanie nieprawdy w składanych w bankach spółdzielczych w Łomży, Piątnicy, Szumowie i Zambrowie  wnioskach o kolejne kredyty. Prokuratura domagała się w tej sprawie łącznej kary roku więzienia w zawieszeniu na trzy lata oraz 1 tys. zł grzywny.
Sąd Rejonowy w Łomży jednak Dzierzgowskiego nie skazał. W przypadku oskarżeń z pierwszej grupy sąd uniewinnił go argumentując, że nie musiał on wpisywać w oświadczeniach kredytów, bo ustawa w przypadku funkcjonariuszy państwowych, odmiennie niż w przypadku samorządowców, takich wymogów nie stawiała. W przypadku oskarżeń za czyny z drugiej grupy sąd wziął pod uwagę wnioski banków o umorzenie postępowania i sprawę warunkowo umorzył na 2 lata nakładając na Dzierzgowskiego, poza sądowymi opłatami, 8 tys. zł na rzecz fundusz pomocy poszkodowanym.

Wojciech Dzierzgowski zarówno w śledztwie, jak i przed sądem, nie przyznał się do zarzucanych mu czynów.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę