poniedziałek, 20 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif

Zredukują bobry pod Łomżą

Nie 90. sztuk, o które wnioskował gmina Łomża, a jedynie 20 bobrów będzie mogło zostać odstrzelonych. Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Białymstoku zgodził się na redukcję populacji tych zwierząt pod Łomżą. Do bobrów będą mogli strzelać myśliwi od 1 października do 15 marca przyszłego roku.

Populacja bobrów pod Łomżą od kilku lat jest bardzo duża i kłopotliwa dla okolicznych rolników. Zwierzęta zamieszkująca rzekę Narew, wszelkiego rodzaju cieki wodne oraz rowy melioracyjne wyrządzając znaczne szkody w drzewostanie oraz uprawach polowych. I to oni wskazywali gminnym urzędnikom miejsca gdzie bobry należałoby odstrzelić. W sumie do gminy spłynęły wnioski o odstrzał około 200 bobrów. Po ich analizie gminni urzędnicy uznali, że te szacunki są jednak znacząco zawyżone i do RDOŚ w Białymstoku wystąpili o zgodę na odstrzał 90 bobrów.
- To był wniosek na bardzo dużą liczbę zwierząt i naszym zdaniem zdecydowania ze dużą – mówi Lech Magrel, Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Białymstoku. - Zgodziliśmy się na odstrzał około 1/5 czyli 20 zwierząt.
Zgoda dotyczy 8 konkretnych miejscowości w których bobry będą mogły być odstrzelone. To  Pniewo, Rybno, Siemień Nadrzeczny, Giełczyn, Konarzyce, Dłużniewo, Mikołajki i Stare Kupiski.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0