Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 15 maja 2021 napisz DONOS@

Zredukują bobry pod Łomżą

Nie 90. sztuk, o które wnioskował gmina Łomża, a jedynie 20 bobrów będzie mogło zostać odstrzelonych. Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Białymstoku zgodził się na redukcję populacji tych zwierząt pod Łomżą. Do bobrów będą mogli strzelać myśliwi od 1 października do 15 marca przyszłego roku.

Populacja bobrów pod Łomżą od kilku lat jest bardzo duża i kłopotliwa dla okolicznych rolników. Zwierzęta zamieszkująca rzekę Narew, wszelkiego rodzaju cieki wodne oraz rowy melioracyjne wyrządzając znaczne szkody w drzewostanie oraz uprawach polowych. I to oni wskazywali gminnym urzędnikom miejsca gdzie bobry należałoby odstrzelić. W sumie do gminy spłynęły wnioski o odstrzał około 200 bobrów. Po ich analizie gminni urzędnicy uznali, że te szacunki są jednak znacząco zawyżone i do RDOŚ w Białymstoku wystąpili o zgodę na odstrzał 90 bobrów.
- To był wniosek na bardzo dużą liczbę zwierząt i naszym zdaniem zdecydowania ze dużą – mówi Lech Magrel, Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Białymstoku. - Zgodziliśmy się na odstrzał około 1/5 czyli 20 zwierząt.
Zgoda dotyczy 8 konkretnych miejscowości w których bobry będą mogły być odstrzelone. To  Pniewo, Rybno, Siemień Nadrzeczny, Giełczyn, Konarzyce, Dłużniewo, Mikołajki i Stare Kupiski.

210510110729.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę