poniedziałek, 20 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif

Nożownik tymczasowo aresztowany

Na razie na trzy miesiące do tymczasowego aresztu trafił 39-letni Piotr J. z Łomży, który późną nocą z soboty na niedzielę w klubie w centrum Łomży nożem myśliwskim zaatakował i ranił dwóch piłkarzy ŁKS-u. O tymczasowym aresztowaniu sprawcy, który później ranił także siebie prawdopodobnie usiłując podciąć sobie żyły, zdecydował we wtorek Sąd Rejonowy w Łomży. Wcześniej mężczyzna usłyszał podwójny zarzut usiłowania zabójstwa. Grozi mu kara od 8 do 25 lat pozbawienia wolności lub nawet dożywocie.

Do ataku nożownika na piłkarzy ŁKS-u Łomża doszło około 3 nad ranem. Mężczyzna ten wcześniej posprzeczał się z dwoma młodymi mężczyznami, którzy są zawodnikami ŁKS 1926 Łomża. Według nieoficjalnych informacji 39-letni Piotr J. wyszedł z klubu, ale po pewnym czasie wrócił już z nożem. Wówczas też zaatakował piłkarzy. Jednemu z nich zadawał ciosy w żebra i brzuch, drugi odniósł mniejsze obrażenia dłoni, którą prawdopodobnie zasłonił się przed atakiem nożownika.
Nożownik po ataku nim został ujęty - okaleczył też siebie. Prawdopodobnie usiłował popełnić samobójstwo podcinając sobie żyły - z ranami ciętymi trafił do szpitala.
Potwierdzają się także informacje, że napastnik był pijany. Badania wskazują, że w chwili ataku miał około dwóch promili alkoholu w organizmie. 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0