piątek, 15 grudnia 2017 napisz DONOS@
171215122325.gif

Olbryś dyrektorem MPGKiM

Marek Olbryś wygrał konkurs na stanowisko dyrektora Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej zb w Łomży - podał ratusz. W konkursie na dyrektora MPGKiM wpłynęło 7 ofert. Dwie nie spełniały wymogów formalnych, a z pozostałą piątką kandydatów w czwartek Komisja Konkursowa przeprowadziła rozmowy kwalifikacyjne. Po nich na stanowisko dyrektora MPGKiM rekomendowała ona Marka Olbrysia, a teraz prezydent Mariusz Chrzanowski powołał go na te funkcję. Marek Olbryś z MPGKiM związany jest od 28 lat przechodząc w niej niemal wszystkie szczeble kariery zawodowej. Przez kilka ostatnich lat był zastępcą dyrektora, a w ostatnich miesiącach pełnił obowiązki dyrektora.

Marek Olbryś nowy dyrektor MPGKiM w Łomży
Marek Olbryś nowy dyrektor MPGKiM w Łomży

Marek Olbryś ma 56 lat. Ukończył studia inżynierskie w Wyższej Szkole Agrobiznesu, studia magisterskie w Wyższej Szkole Zarządzania i Przedsiębiorczości im. Bogdana Jańskiego oraz studia podyplomowe na Uniwersytecie Warmińsko – Mazurskim w Olsztynie. W Miejskim Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej pracuje od 1987 roku, będąc w tym czasie Mistrzem, Inspektorem Nadzoru oraz Kierownikiem w Zakładzie Gospodarki Mieszkaniowej, a następnie zastępcą dyrektora MPGKiM. W styczniu br., po odwołaniu z funkcji dyrektora tej instytucji Arkadiusza Kułagi, pełnił obowiązki dyrektora.

Olbryś jest także aktywnym działaczem Prawa i Sprawiedliwości, partii z którą zwianzany jest także prezydent Chrzanowski. Olbryś od 2006 roku jest radnym Sejmiku Województwa Podlaskiego, a w latach 2007-2008, gdzy PiS z koalicjantami rządził w województwie był wicemarszałkiem. 
Żona Marka Olbrysia Bogumiała jest zaś radną Rady Miasta Łomża.

  
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0