Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 30 marca 2023 napisz DONOS@

Olbryś dyrektorem MPGKiM

Główne zdjęcie
Marek Olbryś nowy dyrektor MPGKiM w Łomży

Marek Olbryś wygrał konkurs na stanowisko dyrektora Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej zb w Łomży - podał ratusz. W konkursie na dyrektora MPGKiM wpłynęło 7 ofert. Dwie nie spełniały wymogów formalnych, a z pozostałą piątką kandydatów w czwartek Komisja Konkursowa przeprowadziła rozmowy kwalifikacyjne. Po nich na stanowisko dyrektora MPGKiM rekomendowała ona Marka Olbrysia, a teraz prezydent Mariusz Chrzanowski powołał go na te funkcję. Marek Olbryś z MPGKiM związany jest od 28 lat przechodząc w niej niemal wszystkie szczeble kariery zawodowej. Przez kilka ostatnich lat był zastępcą dyrektora, a w ostatnich miesiącach pełnił obowiązki dyrektora.

Marek Olbryś ma 56 lat. Ukończył studia inżynierskie w Wyższej Szkole Agrobiznesu, studia magisterskie w Wyższej Szkole Zarządzania i Przedsiębiorczości im. Bogdana Jańskiego oraz studia podyplomowe na Uniwersytecie Warmińsko – Mazurskim w Olsztynie. W Miejskim Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej pracuje od 1987 roku, będąc w tym czasie Mistrzem, Inspektorem Nadzoru oraz Kierownikiem w Zakładzie Gospodarki Mieszkaniowej, a następnie zastępcą dyrektora MPGKiM. W styczniu br., po odwołaniu z funkcji dyrektora tej instytucji Arkadiusza Kułagi, pełnił obowiązki dyrektora.

Olbryś jest także aktywnym działaczem Prawa i Sprawiedliwości, partii z którą zwianzany jest także prezydent Chrzanowski. Olbryś od 2006 roku jest radnym Sejmiku Województwa Podlaskiego, a w latach 2007-2008, gdzy PiS z koalicjantami rządził w województwie był wicemarszałkiem. 
Żona Marka Olbrysia Bogumiała jest zaś radną Rady Miasta Łomża.

  
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę