Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 12 maja 2021 napisz DONOS@

Dwa miesiące aresztu za kradzież auta i czołówkę

39-letni mężczyzna, który w Śniadowie 5. sierpnia ukradł samochód Citroen i doprowadził do zderzenia czołowego w Ratowie Piotrowie oraz nie udzielił pomocy poszkodowanemu, ma przedłużony przez łomżyński sąd areszt tymczasowy do dwóch miesięcy. Zatrzymany w polu po pościgu przez policjantów usłyszał trzy zarzuty: kradzieży pojazdu, kierowania autem w stanie nietrzeźwości i umyślnego naruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Seria nieszczęśliwych wydarzeń zaczęła się w Śniadowie w minioną środę. Nieznany 39-letni mężczyzna ukradł sprzed banku samochód Citroen Berlingo i odjechał nim w stronę Łomży. Następnie ok. godziny 13.30 przed wsią Ratowo – Piotrowo zderzył się czołowo z osobowym Fordem Focusem. Jak relacjonowała pasażerka Forda, jego kierowca w ostatniej chwili odbił w prawo i otarł się z Citroenem. Prędkość zderzenia była tak duża, że auta znalazły się od siebie w odległości około 30 - 40 m. Kierowca Citroena od razu uciekł z miejsca wypadku w pobliskie pole kukurydzy. Policja natychmiast ściągnęła funkcjonariusza z psem tropiącym, który podjął trop. Kierujący skradzionym Citroenem Berlingo został ujęty w bezpośrednim pościgu. Od zatrzymanego mężczyzny z Krakowa, rocznik '76, wyczuwalna była woń alkoholu. Miał w wydychanym powietrzu prawie 2 promile. Nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Został zatrzymany w areszcie, przedłużonym przez sąd na dwa miesiące. Kierowca Forda z obrażeniami został zabrany do szpitala.

Mirosław R. Derewońko


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę